Bezpieczne opony

Podstawowym elementem bezpiecznej jazdy są zadbane opony. Jak wiadomo to one mają pierwszy kontakt z nawierzchnią, dlatego też bardzo szybko się zużywają

Podstawowym elementem bezpiecznej jazdy są zadbane opony. Jak wiadomo to one mają pierwszy kontakt z nawierzchnią, dlatego też bardzo szybko się zużywają. Należy, więc zakupić takie, które będą jak najlepszej jakości. Zakup to jedna kwestia, niezmiernie istotne jest także późniejsze dbanie o nie oraz odpowiednie przechowywanie.

Szczególnie ważnym aspektem jest, aby realnie podchodzić do wymiany opon. Kiedy zatem jest odpowiedni czas na ich wymianę? Gdy temperatura na zewnątrz przewyższa 7 stopni, a ponadto utrzymuje się chociażby przez 10 dni. Sytuacja jest dość podobna w okresie jesienno-zmiowym. Jeśli temperatura spada poniżej 7 stopni jest to znak na wymianę opon. Dwa zestawy różnią się znacznie od siebie, dlatego też ich wymiany należy pilnować. Sezonowa wymiana musi być wykonana ani później ani szybciej. Dzięki ich konsekwentnemu wymienianiu nie tylko nasza jazda będzie bezpieczniejsza, ale również znacznie wygodniejsza.

Gdzie wymienić opony?

W tym aspekcie nie należy oszczędzać. Jeśli zdecydujemy się na wizytę u wulkanizatora będziemy mieć pewność, że nowe opony zostały prawidłowo zamontowane. Dodatkowo, dzięki temu rozwiązaniu ogumienie będzie się zużywało wolniej. A co za tym idzie kierowanie pojazdem zostaje znacznie utrudnione. Raz w miesiącu zaleca, się aby sprawdzić poziom ciśnienia w oponach. Weryfikowanie bieżnika oraz ich staniu mechanicznego jest także bardzo istotne. Głębokość rowków bieżnikowych znajduje swe odzwierciedlenie w długości odcinka, który pokonujemy podczas hamowania.