Ciężkie czasy dla kierowców w Austrii

W Austrii trzeba uważać – szczegółowe kontroleDostaliśmy informacje o szczegółowych kontrolach kierowców w Austrii. Oto najważniejsze punkty, które podesłało HGA:

Winiety ekologiczne – na certyfikacie winiety ekologicznej konieczny jest stempel i podpis warsztatu wydajacego winiete – za brak podpisu lub pieczatki kara 200,-€. Za brak winiety 2.180,-€

 Asfinag – zgloszenie dokumentacji emisji spalin w ciagu 2 tygodni po pobraniu urzadzenia Go-Box dla nowego ciagnika (w momencie pobrania urzadzenia kierowca dostaje wydruk w jezyku polskim z data , do kiedy nalezy przeslac dokumenty) – niedopelnienie – kara – 240,-€

 Go-Box – brak komunikacji urzadzenia Go-Box z tylko jednym portalem –  kara za wykroczanie (delikt) – 240,-€. Sa sytuacje, kiedy zdarza sie kilka wykroczen, nawet do 8, co oznacza 8 x 240,- €, czyli 1.920,-€ kara do zaplacenia przez kierowce na miejscu kontroli.

 Koncesja na transport – za brak w ciezarówce – kara – 1.600,-€

Transport bez koncesji  dla t.zw. celów wlasnych – w chwili kontroli w Austrii – kara 1.600,-€ (koszty transportu w przewozach miedzynarodowych, nawet wykonywanych transportem firmy produkujacej uwazany jest za zarobkowy, gdyz koszty te wliczone sa zawsze w cene towaru)

 Prawo jazdy – brak wpisu kodu 95 lub przedluzenia (nie wystarczy zaswiadczenie o ukonczeniu szkolenia)  – 350,-€

  Kontrole techniczne – w zaleznosci od stanu technicznego ciezarówki i rodzaju usterek – od 350 do 2.600,-€

 Przymusowa naprawa w warsztacie w Austrii – w przypadku kontroli technicznej – od 350 do 3.800,-€

 Polecamy na siebie uważać, gdyż ogólne zasady, które prowadziła Austria, są surowe nie tylko w powyższych aspektach. Odsyłamy do wcześniejszych wpisów po więcej informacji.