Mity dotyczące opon zimowych

Wszelkie stereotypy, przesądy są ponadczasowe, nawet te odnośnie opon zimowych. Kierowcy, którzy zwykle znajdują powody do narzekania sugerują, iż nie warto jest wymieniać opony letnie na te typowo zimowe.

Wszelkie stereotypy, przesądy są ponadczasowe, nawet te odnośnie opon zimowych. Kierowcy, którzy zwykle znajdują powody do narzekania sugerują, iż nie warto jest wymieniać opony letnie na te typowo zimowe. Podobno w każdej plotce jest ziarenko prawdy. Jak jest w tym przypadku? Prezentujemy 4 najpopularniejsze mity dotyczące wymiany opon na zimowe.

1.Używać ich można tylko na śniegu i mrozie.

Każdy kierowca, który wyznaje wyżej wymienioną zasadę jest w ogromnym błędzie. Opony zimowe są bowiem tak wytworzone przez producentów, aby znacznie skuteczniej przylegać w porównaniu do letnich nawet w temperaturach dodatnich. Jak wiadomo lepsza przyczepność do nawierzchni to podstawa bezpiecznej jazdy.

2.Opony zimowe są zbyt głośne, a ponadto samochód, „dzięki” nim zużywa więcej paliwa.

Następną niezbyt prawdziwą teorią jest zasugerowanie, iż opony nakładane na zimę zmniejszają komfort jazdy. Pamiętajmy, że wraz z rozwojem przemysłu oraz nowych technologii zmieniło się naprawdę wiele także w dziedzinie motoryzacji. Opony zimowe są obecnie równie ciche jak letnie odpowiedniki.

3.Opony zimowe- wysoki koszt.

Niektórzy kierowcy niepotrzebnie rozważają, iż posiadanie dwóch kompletów opon to zbyt wysoki wydatek. Nie biorą pod uwagę niezwykle istotnego fakty, że posiadanie dwóch zestawów opon zmniejsza zużycie bieżnika, dzięki czemu ogumienie można wymieniać rzadziej.

4.Opony zimowe są wolniejsze.

Obecnie na rynku motoryzacyjnym jest dostępnych wiele typów opon zimowych, dlatego też każdy może wybrać taki typ opon jaki sprawdzi się w jego aucie. Maksymalną prędkość jazdy na danym modelu możemy odczytać z indeksu, który znajduje się na bocznej ściance.