Paliwa tanieją

Ceny na stacjach paliw spadają. Drugi miesiąc wakacji rozpoczynamy z optymistycznymi prognozami.Ceny na stacjach paliw spadają. Drugi miesiąc wakacji rozpoczynamy z optymistycznymi prognozami.

Ceny benzyny wróciły do poziomu poniżej 5 zł za litr. Dzisiaj średnio za litr benzyny Eurosuper 95 płacimy 4,99 zł/l, czyli 4 gr/l więcej niż na początku wakacji, ale o 7 gr/l mniej od lipcowego szczytu. Więcej zapłacimy dzisiaj za litr autogazu, który przez lipiec zdrożał o 7 gr/l. Jedynie za olej napędowy płacimy mniej niż na początku wakacji – o 13 gr/l, ceny diesla sukcesywnie spadają bowiem od początku drugiej dekady czerwca.     Pierwszy tydzień sierpnia powinien przynieść dalsze spadki cen benzyny i oleju napędowego. Dla benzyny i oleju napędowego przewidywany jest spadek cen średnio od 4 do 7 groszy na litrze. Na poszczególnych stacjach korekty mogą sięgać  nawet kilkunastu groszy.
Średni poziom cen paliw na stacjach na 30-07-2015: benzyna bezołowiowa 95 – 4,99 zł (-4 gr/l),benzyna bezołowiowa 98 – 5,26 zł (-3 gr/l),olej napędowy  – 4,59 zł (-6 gr/l),LPG – 1,95 zł (+3 gr/l). 

Za: BM Reflex