Gotówka z faktury już w 2h tylko z HIT
Wybierz język:
Polski - PL

4 polskie filmy o transporcie, które powinieneć obejrzeć

Przed nami ostatnie skrzyżowanie przed weekendem. Za chwilę zapali się zielone światło dla wszystkich aktywności, na które trudno było nam znaleźć czas w ciągu tygodnia. Nie ma to jak w końcu rozłożyć się wygodnie na kanapie i obejrzeć jakiś dobry film. Najlepiej o ciężarówkach, a jakże! Oto kilka propozycji, w których przewijają się wątki związane z transportem, ciężarówkami i szeroko pojętym życiem kierowcy. Pozycje obowiązkowe dla każdego drajwera (i nie tylko)!

Godzina za godziną

Masz czasem wrażenie, że przygody, które przytrafiają Ci się w trasie stanowiłyby dobry materiał na książkę lub film? Film Romana Załuskiego z 1974 roku może Ci się zatem spodobać. Tadeusz to kierowca ciężarówki, który „po godzinach” pisuje opowiadania do czasopism literackich. W opowiadaniach tych przedstawia swoją prace oraz związane z nią przeżycia. Film jest wart obejrzenia – nie tylko ze względu na świetnie opowiedzianą historię, ale również z uwagi na niezwykły klimat oraz ciekawe przedstawienie rzeczywistości PRL.

Co to konia obchodzi

A teraz pora na transport przedstawiony w krzywym zwierciadle. Akcja, podobnie jak w poprzednim filmie, toczy się w PRL, ukazując świat transportu jako rzeczywistość pełną absurdów. Bohaterowie produkcji mają za zadanie przewieźć potężny transformator na drugi koniec kraju. Okazuje się, że może to być misja niemożliwa do wykonania – przede wszystkim ze względu na nieporadność organizatorów transportu. Warto obejrzeć ten film, żeby zobaczyć, z jakimi trudnościami musieli mierzyć się kierowcy kilkadziesiąt lat temu.

Baza ludzi umarłych

Zawód kierowcy to obecnie bardzo ciężki kawałek chleba – o tym nie trzeba nikogo przekonywać. Sytuacja bohaterów prezentowanego filmu z 1958 roku pokazuje, że może być jednak znacznie gorzej. Akcja „Bazy ludzi umarłych” toczy się wokół kierowców pracujących przy przewozie drewna na odludziu w Bieszczadach. Każdego dnia wsiadają oni za kierownice rozpadających się ciężarówek, i ruszają w trasę, ryzykując przy tym swoje życie. W pewnym momencie, nie mogąc wytrzymać trudnych warunków pracy, postanawiają z niej zrezygnować i wyjechać. Wtedy pojawia się działacz partyjny, który wraz z żoną przyjeżdża na miejsce, by ich przed tym powstrzymać. Sytuacja zaczyna się komplikować…

Prywatne śledztwo

Film z 1986 roku przedstawia historię Rafała, który traci rodzinę w wypadku samochodowym. Widząc nieporadność milicji, próbuje na własną rękę odnaleźć odpowiedzialną zań osobę. Wszystko komplikuje jednak fakt, że zostaje on wplątany w serię morderstw na kierowcach ciężarówek. Film trzyma w napięciu do ostatniej minuty i z pewnością spodoba się miłośnikom klimatycznych kryminałów.


Mamy nadzieję, że zaproponowane przez nas filmy z wątkiem transportowym w tle umilą Wam wolny weekend. Koniecznie podzielcie się z nami swoimi wrażeniu po ich obejrzeniu!

Copyright © hittransport.pl Projekt i realizacja: mal.net.pl