Gotówka z faktury już w 2h tylko z HIT
Wybierz język:
Polski - PL

5 postanowień noworocznych kierowcy

Początek nowego roku to świetny moment, żeby podjąć noworoczne postanowienia. Niektórzy postanawiają rzucić palenie, inni schudnąć, a jeszcze inni rozpocząć naukę języka obcego. A jakie postanowienia na 2017 rok polecamy kierowcom? 1. Będę dbał o swoje auto! 

Wszyscy kierowcy, bez wyjątku i o każdej porze roku powinni:

 - zadbać o regularne przeglądy pojazdu, 

 - wymieniać żarówki, pióra wycieraczek i inne części natychmiast po ich zużyciu się, 

 - tankować dobrej jakości paliwo, 

 - sprawdzać stan płynów i ciśnienie w oponach, itd. 

Wszystkie te zabiegi zwiększają bezpieczeństwo jazdy, ale również wpływają na wartość pojazdu w momencie jego sprzedaży. 

2. Będę uprzejmy na drodze! 

Bycie uprzejmym to dla wielu kierowców jest to jedno z trudniejszych wyzwań, jednak warto już teraz ćwiczyć tę umiejętność, np. trenując jazdę na suwak. Warto pamiętać, że już od 2018 roku będzie to zasada obowiązkowa! Oprócz jazdy na suwak, każdemu kierowcy powinno wejść w nawyk sygnalizowanie kierunkowskazem zamiaru zmiany pasa ruchu, a także uważne parkowanie bez blokowania innych pojazdów. 

3. Nie będę używać telefonu podczas jazdy! 

Korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy to przyczyna co czwartego wypadku na drodze. Rezygnując z rozmów i sms-ów, kierowca nie tylko zwiększa bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu, ale unika również wysokiego mandatu oraz punktów karnych. 

4. Będę przestrzegać ograniczeń prędkości! 

W sytuacji zagrożenia na drodze, każdy kilometr na godzinę może zaważyć na tym, czy kierowcy uda się wyhamować przed przeszkodą, czy też nie. Warto przy tej okazji przypomnieć, że od 1 stycznia każde przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h, będzie karane pozbawieniem prawa jazdy na 3 miesiące. 

5. Będę jeździć oszczędniej! 

W związku ze wzrostem cen OC, kierowcy mocno odczują ten rok w swoich portfelach. By zminimalizować koszty, warto nauczyć się zasad jazdy ekologicznej, dzięki której auto będzie mniej podatne na usterki, a przy tym będzie zużywać mniej paliwa. 

 A Wy jakie macie postanowienia na nowy rok?

Copyright © hittransport.pl Projekt i realizacja: mal.net.pl