Gotówka z faktury już w 2h tylko z HIT
Wybierz język:
Polski - PL

7 zasad bezpiecznej jazdy w Święta

Koniec grudnia to okres wzmożonego ruchu na drogach. Jedni udają się do marketów w poszukiwaniu prezentów choinkowych, inni wyruszają na święta do rodziny. Każdej z tych podróży towarzyszą niezbyt komfortowe warunki jazdy: oblodzone drogi, szybko zapadający zmrok, etc. Co zrobić, by mimo wszystko uczynić jazdę w okresie okołoświątecznym bardziej bezpieczną? Poniżej 7 wskazówek, które w tym pomogą. 

1. Zmień opony 

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, to najwyższy czas! Letnie opony mają kiepską przyczepność do podłoża, w związku z czym oblodzone drogi i błoto pośniegowe stanowią dla nich wyzwanie często nie do przejścia. Dzięki zimówkom wzrasta bezpieczeństwo jazdy, co jest szczególnie istotne w okresie świątecznym, który niesie wiele zagrożeń dla kierowców. 

2. Bądź widoczny i zadaj o dobrą widoczność dla siebie 

By ułatwić innym kierowcom zauważenie Cię na drodze, zadbaj o to, by ustawienie świateł było prawidłowe, a żarówki sprawne. Poza tym warto poświęcić kilka minut na wyczyszczenie zaparowanych szyb. Dzięki tym kilku minutom możesz uniknąć poważnego niebezpieczeństwa na drodze, a także mandatu za jazdę autem z ograniczoną widocznością. 

3. Sprawdź hamulce 

Przed udaniem się w daleką trasę, należy bezwzględnie sprawdzić układ hamulcowy, a także wymienić płyn, jeśli ostatnio wymieniany był wcześniej niż 2 lata temu. 

4. Naładuj akumulator 

Miewasz w ciągu roku problemy z odpalaniem auta? Istnieje zatem wysokie prawdopodobieństwo, że przy niskiej temperaturze akumulator może odmówić Ci posłuszeństwa. By uniknąć tego rodzaju sytuacji, warto sprawdzić stan jego naładowania, zwłaszcza, jeśli ma już dobrych kilka lat. 

5. Nie zapomnij o płynie do spryskiwaczy 

Mały, nierzadko pomijany szczegół, jednak nie warto o nim zapominać. W zimowych, nieprzewidywalnych warunkach, szyby częściej ulegają zabrudzeniom, ograniczając widoczność kierowcy i zwiększając ryzyko wypadku na drodze. 

6. Zadbaj o dziecko w aucie 

Planując przewożenie dzieci poniżej 150 cm wzrostu, należy pamiętać o konieczności wyposażenia auta w specjalne foteliki. Przed rozpoczęciem podróży należy również sprawdzić, czy na tyle samochodu nie znajdują się zbędne przedmioty, które przy gwałtownym hamowaniu, mogłyby uderzyć w pasażerów.

7. Przezorny zawsze ubezpieczony 

Kiedy ruch na drodze jest wzmożony, nietrudno o wypadek, dlatego zalecane jest skorzystanie z dodatkowej ochrony samochodu w ramach Autocasco. Ubezpieczenie tego rodzaju to gwarancja wypłaty odszkodowania w sytuacjach, które w okresie okołoświątecznym niestety są wciąż dość częste, np. kradzież auta czy uszkodzenie go na skutek działania sił przyrody.

Copyright © hittransport.pl Projekt i realizacja: mal.net.pl