Gotówka z faktury już w 2h tylko z HIT
Wybierz język:
Polski - PL

Badania lekarskie dla kierowców zawodowych-zmiany od 2016 roku.


W 2016 wchodzą przepisy dotyczące badań lekarskich dla kierowców zawodowych. O czym konkretnie mowa? Mowa o chrapiących kierowcach. Każdy kto cierpi na zaburzenia snu będzie miał problem z przejściem badań lekarskich. Kierowca będzie musiał udowodnić lekarzom, że jego chrapanie nie wpływa na jakość snu. W życie wchodzą nowe regulacje unijne każące wszystkim kierowcom poddać się badaniom pod kątem zaburzeń oddychania we śnie.


Dlaczego niewyspany kierowca jest zagrożeniem na drodze?

Niewyspany kierowca ma osłabioną koncentrację, jest mniej uważny oraz ma wolniejsze ruchy reakcji. Senność ogranicza także zdolność kierowcy do podejmowania decyzji. W przypadku, gdy kierowca zauważy u siebie objawy związane z bezsennością np. częste budzenie się w nocy czy trudności z zaśnięciem, wówczas powinien zrezygnować z prowadzenia auta. Faktem jest, że po wielu nieprzespanych nocach kierowca zaczyna zachowywać się jakby był pod wpływem alkoholu. W niekontrolowany sposób zmienia pas ruchu czy zjeżdża na pobocze. Niewątpliwie zagraża to bezpieczeństwu zarówno osoby za kółkiem jak i innych uczestników ruchu drogowego. 


Czy chrapanie oznacza, że jesteś gorszym kierowcą?

Przede wszystkim należy wiedzieć, że chrapanie jest objawem trudności z oddychaniem. Jeżeli trudniej oddychamy w nocy, wówczas nasz sen jest płytszy. Jeżeli sen jest płytszy efektem jest nasze niewyspanie, a jeżeli jesteśmy niewyspani to stwarzamy zagrożenie na drodze. Warto zaznaczyć, że osoby chrapiące uważają, że cierpią na nadmierną senność, co nie jest prawdą. Natomiast faktem jest, iż rzeczywiście cierpią oni na bezsenność, gdyż ich sen nie jest regenerujący. 
Copyright © hittransport.pl Projekt i realizacja: mal.net.pl