Gotówka z faktury już po 14 dniach tylko z HIT
Wybierz język:
Polski - PL

Będą zmiany w przepisach dla kierowców?

Każdego roku średnio ok. 3 tysięcy osób ginie w wypadkach drogowych, co jest jednym z najwyższych wyników spośród wszystkich krajów Unii Europejskiej. Z tego względu polski rząd postanowił wdrożyć nowe przepisy i regulacje, a ich wejście w życie ma nastąpić już niebawem, bo w 2020 roku. Jakie zmiany zostaną wprowadzone? O tym opowiemy w kolejnych akapitach.

Co nowy rok przyniesie kierowcom?

Zarówno kierowca pracujący w firmie transportowej, jak i zwykły Jan Kowalski będą musieli bardziej uważać - planowane jest bowiem poważne zaostrzenie kar za przekroczenie prędkości. Do tej pory najwyższy mandat, jaki można było uzyskać, wynosił 500 zł, już niebawem jego wysokość może drastycznie wzrosnąć. Jakie jeszcze zmiany ma w planach polski rząd?

 1. Pierwszeństwo na pasach
  Zgodnie z tym przepisem, pieszy będzie miał pierwszeństwo jeszcze przed wejściem na pasy. Takie rozwiązanie zostało wprowadzone na Litwie, co spowodowało znaczące obniżenie liczby wypadków.
   
 2. Ograniczenie prędkości w terenie zabudowanym przez 24h
  Aktualnie dozwolona prędkość w terenie zabudowanym w godzinach od 23:00 do 5 rano wynosi 60 km/h. Niebawem jednak się to zmieni i prędkość 50 km/h będzie obowiązywała przez całą dobę, co jednak znacząco nie wpłynie na poprawę statystyk. Według nich nocą i tak dochodzi do najmniejszej liczby wypadków.
   
 3. Odebranie prawa jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h - również na autostradzie.
   

Mamy nadzieję, że wprowadzenie nowych przepisów wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na drogach i nie obije się negatywnym echem w transporcie drogowym. Jak jednak będzie w praktyce, okaże się niebawem…

Zobacz również: 5 najważniejszych zmian w ustawie transportowej

Copyright © hittransport.pl Projekt i realizacja: mal.net.pl