Gotówka z faktury już po 14 dniach tylko z HIT
Wybierz język:
Polski - PL

Bez jakich przedmiotów lepiej nie wyjeżdżać w trasę?

Istnieje kilka podstawowych rzeczy bez których nie powinno się wyruszać w drogę. Każde państwo europejskie opiera się na innych przepisach. Głównymi przedmiotami są gaśnica, kamizelka odblaskowa czy trójkąt ostrzegawczy. Jednak w Polsce obowiązkowymi przedmiotami są kamizelka odblaskowa oraz trójkąt ostrzegawczy. Jednak warto posiadać również inne przydatne rzeczy, aby zapewnić sobie oraz innym maksymalne bezpieczeństwo. 


Bądź gotowy dziś do drogi... 


Podczas podróży kierowca powinien być przygotowany na każdą okoliczność. Może bowiem dojść do różnego rodzaju sytuacji związanych z awarią auta, czy konieczności udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanym. Obowiązkowe przeglądy aut wymagają nie tylko sprawności technicznej, ale również odpowiedniego wyposażenia, bez którego pojazd nie może otrzymać pozytywnego wyniku przeglądu. Co więcej, brak wymaganych przedmiotów grozi mandatem w wysokości nawet 500 zł! 


Podstawowe wyposażenie samochodu, którego lepiej nie bagatelizować 


Posiadanie gaśnicy oraz trójkąta ostrzegawczego to sukces, ale tylko połowiczny.  Istnieje jeszcze kilka niezbędnych akcesoriów, które muszą znajdować się w aucie i to w  łatwo dostępnym miejscu. Co więcej, w przypadku gaśnicy musi ona przechodzić raz w roku przegląd, natomiast sama zawartość środka gaśniczego nie może ważyć mniej niż 1 kg. W Polsce teoretycznie ani apteczka, ani zestaw zapasowych żarówek nie są obowiązkowe, jednak wszyscy fachowcy są zgodni, że w trosce o bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego należy posiadać te ważne przedmioty. Przydatne są również rękawice robocze, latarka czy podstawowy zestaw narzędzi, który może się przydać podczas nocnej zmiany koła na zapasowe. Niewątpliwie istotnymi przedmiotami są również linka holownicza oraz kable rozruchowe. Każdy kierowca wie, jak ważne jest bezpieczeństwo, dlatego należy dopełnić wszelkich starań, aby w niespodziewanej sytuacji móc ograniczyć niebezpieczeństwo.
Copyright © hittransport.pl Projekt i realizacja: mal.net.pl