Gotówka z faktury już po 14 dniach tylko z HIT
Wybierz język:
Polski - PL

Co czeka firmy transportowe w 2020 roku?

Czy nowy rok okaże się łaskawy dla transportu? Co przyniesie? Co zabierze? Czy coś zmieni w funkcjonowaniu firm transportowych? Oto prognozy na najbliższych 366 dni.

 1. Pakiet mobilności
  Choć już rok temu pisaliśmy o pakiecie mobilności pisaliśmy w prognozach dla transportu na 2019 rok, to do tej pory nie udało się wprowadzić nowych zasad. Wszystko jednak wskazuje na to, że to tylko kwestia czasu. Jeśli regulacje zostaną przyjęte, polskie firmy transportowe będą miały 18 miesięcy na wdrożenie nowych zasad, które dotyczą m.in. delegowania pracowników i płac minimalnych.
   
 2. Brexit
  Pod koniec stycznia br. dojdzie do oficjalnego wystąpienia Wielkiej Brytanii z szeregów Unii Europejskiej oraz do wejścia obu stron w okres przejściowy, w którym będą one ustalać warunki nowych stosunków handlowych. Część ekspertów twierdzi, że hard Brexit wciąż jest możliwy, szczególnie w sytuacji, gdyby Wielka Brytania i Unia Europejska nie zdołały osiągnąć porozumienia. O skutkach, jakie niósłby taki obrót spraw dla transportu, przeczytasz TU.
   
 3. Europejski Urząd ds. Pracy
  Na połowę 2020 roku przewidziano początek działania nowej instytucji, jaką jest ELA - Europejski Urząd ds. Pracy. Jej najważniejszym zadaniem będzie sprawowanie pieczy nad delegowaniem pracowników oraz płacami minimalnymi wynikającymi z pakietu mobilności.
   
 4. W stronę ekologii
  Tak jak i w innych dziedzinach naszego życia, tak i w transporcie, ekologia będzie zajmowała bardzo ważną pozycję. Ponieważ do 2025 roku jesteśmy zobowiązani do ograniczenia emisji dwutlenku węgla o 15%, ten rok przyniesie z pewnością wiele obostrzeń, zwłaszcza dla tych pojazdów ciężarowych, które w największym stopniu zanieczyszczają środowisko.
Copyright © hittransport.pl Projekt i realizacja: mal.net.pl