Gotówka z faktury już w 2h tylko z HIT
Wybierz język:
Polski - PL

Co w transporcie międzynarodowym piszczy?

Nowy pakiet drogowy

31 marca nowy pakiet drogowy zostanie zaprezentowany przez Komisję Europejską. Dzięki nowym przepisom będzie szczegółowo uregulowana kwestia, odnosząca się do wynagrodzenia i wypoczynku kierowców. Zostało wzięte pod uwagę to, iż poza ochroną wewnętrznego rynku nie należy zapominać o tym, aby zapewnić kierowcom odpowiednie warunki pracy. Konkurencja także zostanie wyrównana i zostaną zniesione wszelkie, dodatkowe koszty transportu.

Co sądzą przewoźnicy o obecnej sytuacji w transporcie?

Większość z nich chciałaby, aby obowiązek powiadamiania państw o delegowaniu kierowców został zniesiony. Woleliby mieć do czynienia z technogramem a nie papierkowymi dokumentami w różnych językach, według których jest ustalana ich elastyczność pracy. Uważają także, iż dodatkowe kontrole transportu, jakie sprawuje Państwowa Inspekcja Pracy także powinny zostać wycofane.

Inicjatywa Komisji jest obecnie chwalona przez przedsiębiorców firm transportowych, gdyż pozostawienie wszystkiego w niezmiennym stanie nie przysłużyłoby się transportowcom. Nie wszystko jednak jest usłane różami, gdyż przy nowych zmianach zostanie wprowadzony pewna niedogodność, w postaci podniesienia kosztów pracy. 

Copyright © hittransport.pl Projekt i realizacja: mal.net.pl