Gotówka z faktury już w 2h tylko z HIT
Wybierz język:
Polski - PL

Czarne listy przewoźników w Czechach

Uwaga! Policja Republiki Czeskiej, Inspekcja Celna Republiki Czeskiej oraz Ministerstwo Transportu Republiki Czeskiej prowadzą skrupulatny monitoring polskich przewoźników, którzy nie płacą mandatów!


Treść komunikatu

Władze Republiki Czeskiej przekazały Głównemu Inspektoratowi Transportu Drogowego komunikat, w którym informuje o konsekwencjach związanych z unikaniem zapłaty nałożonych przez czeską policję mandatów. Polskie firmy transportowe, które nie uregulują należności będą umieszczane na tzw. czarnych listach, czego konsekwencją może być nawet zakaz prowadzenia pojazdów na terytorium Republiki Czeskiej. Mandaty w głównej mierze są efektem wykroczeń wynikających z braku dokumentów podczas przewozów nienormatywnych. W Republice Czeskiej kierowcy mają obowiązek posiadania specjalnego zezwolenia na przewóz ładunków ponadgabarytowych.


Wysokość mandatów

Od kilku lat złamanie przepisów ruchu drogowego w Czechach wiąże się z wysoką stawką mandatu. Może ona sięgnąć nawet 50 000 koron, czyli około 2 000 euro. Wysokość minimalnego mandatu za wykroczenie zagrożone przyznaniem jednego punktu karnego wynosi 1 500 koron. Warto zwrócić uwagę na to, że obcokrajowiec, który wyczerpie limit punktów karnych ma roczny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na terytorium Republiki Czeskiej. Naruszenie tego zakazu wiąże się z mandatem w wysokości od 25 000 do 50 000 koron.
Copyright © hittransport.pl Projekt i realizacja: mal.net.pl