Gotówka z faktury już po 14 dniach tylko z HIT
Wybierz język:
Polski - PL

Czwarta rewolucja przemysłowa w transporcie

Znajdujące się w obszarze branży TSL- transport, spedycja i logistyka, stoją obecnie przed wieloma wyzwaniami, jakie stawia przed nimi czwarta rewolucja przemysłowa.

Czym jest czwarta rewolucja przemysłowa?

Czwarta rewolucja przemysłowa – inaczej cyfrowa rewolucja, to koncepcja, która odnosi się do obszaru produkcji przemysłowej. Zakłada, że na każdym etapie produkcji – począwszy od projektu, przez realizację aż po serwisowanie, transport i recykling – potrzeba nowoczesnych inteligentnych mechanizmów informatycznych i automatyzacji, które mają na celu usprawnienie procesu. Dzięki temu system produkcji ma być bardziej elastyczny, zoptymalizowany, by efektywniej wykorzystywać zasoby i generować mniej kosztów. W efekcie transport ma być tańszy, logistyka bardziej wydajna, a towarzyszyć temu ma niższy koszt transakcji handlowych, który przyczyni się do otwarcia rynku i wzrostu gospodarczego.

Czwarta rewolucja w transporcie – wyzwania dla transportu

Od dłuższego czasu, transport oraz cała branża TSL mierzą się z wyzwaniami, jakie stawia przed nimi szeroko pojęta cyfryzacja życia. Jednym z największych sprawdzianów, jakim w najbliższym czasie transport będzie musiał stawić czoła jest prężny rozwój branży e-commerce oraz mobilnych urządzeń, połączonych z Internetem. Obecnie transakcji można dokonywać praktycznie wszędzie i o każdej porze, w związku z czym ich liczba systematycznie rośnie. Firmy transportowo-spedycyjne muszą stale zwiększać swoją wydajność, by im wszystkim sprostać. A pomóc im w tym mogą technologie sprzyjające cyfryzacji przemysłu, m.in. internet rzeczy, o którym pisaliśmy w jednym z naszych poprzednich artykułów.

Copyright © hittransport.pl Projekt i realizacja: mal.net.pl