Gotówka z faktury już w 2h tylko z HIT
Wybierz język:
Polski - PL

Czy będzie zakaz wjazdu ciężarówek do Lublina?

Jeszcze nie umilkły dyskusje na temat Łodzi i zakazu wjazdu ciężarówek, który zacznie tam obowiązywać już 17 października, a już pojawia się kolejne miasto z podobnymi planami. 


STOP dla ciężarówek w Lublinie?

Lublin jest miastem, przez które firmy transportowe kierują swoje ciężarówki, by uniknąć ponoszenia kosztów związanych z przejazdem obwodnicą. Przewoźnik zyskuje, ale mieszkańcy tracą – tak stwierdzili radni Wspólnego Lublina, którzy zażądali wprowadzenia całodobowego zakazu wjazdu do miasta samochodów powyżej 16 ton. Wyjątkiem miałyby być ciężarówki, dowożące asortyment do miejscowych sklepów i zakładów. Takie są postulaty radnych, jakie jest natomiast stanowisko Ratusza? Urzędnicy magistratu mają w planach wprowadzenie ograniczeń dla kierowców ciężarówek, ograniczenia ta miałyby jednak obowiązywać w określonych godzinach w ciągu dnia. 


20 października odbędzie sesja Rady Miasta, na której Ratusz wraz z radnymi będą starali się wypracować wspólne stanowisko. W razie, gdyby pomysł z całkowitym zakazem wjazdu został zaakceptowany, jego wdrożenie nastąpiłoby prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku. Wiąże się to z zakończeniem prac nad budową zachodniego odcinka obwodnicy i związanymi z tym kwestiami organizacji ruchu. 

Firmy transportowe mają powtórkę z rozrywki

Lublin jest kolejnym miastem, w którym jest planowane wprowadzenie zakazu ruchu dla ciężarówek. Ku niezadowoleniu firm transportowych, tego rodzaju ograniczenia będą wprowadzone już niedługo w Łodzi. Od 17 października do centrum miasta nie będą mogły wjeżdżać pojazdy o dopuszczalnej całkowitej masie powyżej 12 ton. Władze Łodzi podjęły taką decyzję w obawie przed wzmożonym ruchem ciężarówek, wywołanym wprowadzeniem opłat viaTOLL na odcinku A1 między Tuszynem a Strykowem. Zakaz ma usprawnić codzienne poruszanie się w obrębie miasta i ułatwić życie jego mieszkańcom. Czy podobny scenariusz wydarzy się w Lublinie? Odpowiedź poznamy prawdopodobnie już 20 października.

Copyright © hittransport.pl Projekt i realizacja: mal.net.pl