Gotówka z faktury już w 2h tylko z HIT
Wybierz język:
Polski - PL

Dziś pogrzeb kierowcy ciężarówki, który zginął w zamachu w Berlinie

Wiadomość o zamachu na jarmarku świątecznym w Berlinie obiegła cały świat. Wieczorem w poniedziałek 19 grudnia 40-tonowa ciężarówka wjechała w zgromadzony na berlińskim jarmarku świątecznym ludzi, zabijając 12 osób. 

Jak się okazało, ciężarówka należała do polskiej firmy transportowej, zaś jej kierowca poniósł śmierć z rąk zamachowca jeszcze przed zamachem. Jak podaje wiele źródeł, gdyby nie bohaterska walka polskiego kierowcy stoczona z zamachowcem w kabinie ciężarówki, skutki zamachu mogły być dużo bardziej tragiczne. Do zorganizowania akcji przyznało się Państwo Islamskie. 

Dziś Łukasz Urban został pochowany na Cmentarzu Komunalnym w Baniach w woj. zachodniopomorskim. W uroczystościach pogrzebowych brał udział prezydent RP, Andrzej Duda oraz szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Beata Kempa. Obydwoje złożyli rodzinie zmarłego kondolencje i wyrazy otuchy, podkreślając, że Łukasz Urban zginął wykonując trudną i wymagającą wielu poświęceń pracę. 

Rodzina zmarłego kierowcy może liczyć na spore wsparcie, które płynie z różnych stron świata. Jak dotychczas internauci zebrali dla bliskich zmarłego ponad 911 tys. złotych, a w zbiórkę pieniędzy włączył się również Dave Duncan – słynny kierowca rajdowy z Wielkiej Brytanii. 

W ramach solidarności i żałoby, w południe kierowcy ciężarówek i autobusów w Polsce zatrzymali się i włączyli klaksony, by w ten sposób uczcić pamięć zmarłego. Ok. godz. 15 planowane jest zorganizowanie orszaku żałobnego na trasie S3. Kierowcy mają się spotkać w 2 miejscach: na stacji paliw w Sitnie oraz w pobliżu miejsca obsługi podróżnych Wysoka Zachód. Każdy pojazd ma być oznaczony czarną wstążką i biało-czerwoną flagą, a ruchem kierować ma szczecińska policja.

Copyright © hittransport.pl Projekt i realizacja: mal.net.pl