Gotówka z faktury już po 14 dniach tylko z HIT
Wybierz język:
Polski - PL

Elektroniczny system poboru opłat na autostradach od 2018

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju przygotowuje rozwiązania dotyczące uniwersalnych zasad elektronicznego systemu poboru opłat. Wiceminister Paweł Olszewski poinformował, że po przeprowadzeniu testów, resort będzie gotowy wprowadzić system od 2018 r.  

Wiceminister Olszewski stwierdził, że system ma odpowiadać przede wszystkim na potrzeby użytkowników dróg. Dodał też, że obowiązuje harmonogram, o którym mówiła minister Maria Wasiak. W połowie 2016 r. miałoby nastąpić rozpisanie przetargu na elektroniczny system poboru opłat, w 2017 r. odbyłyby się testy, a system zostałby wdrożony w 2018 r. 

Olszewski przypomniał, że umowy koncesyjne są tak skonstruowane, że bramki na autostradach mają być stosowane do 2035 r. Dodał, że koszty związane z ewentualną likwidacją bramek są nieuzasadnione. Nadmienił też, że resort pracuje nad zmianą systemu poboru opłat oraz że trwają prace nad znalezieniem rozwiązania, które będzie miało wspólny mianownik dla wszystkich autostrad tak, aby opłaty były pobierane elektronicznie i tym samym przejazdy przez autostrady zarówno te otwarte, jak i te, na których są bramki, były płynne.

źródło: PAP

Copyright © hittransport.pl Projekt i realizacja: mal.net.pl