Gotówka z faktury już w 2h tylko z HIT
Wybierz język:
Polski - PL

Jak dbać o opony, aby nie wybuchły?

Jak donoszą statystyki około 80 % kierowców prowadzi samochód, w którym jakość opon pozostawia wiele do życzenia. Opony mają albo zbyt małe ciśnienie albo są zużyte ponad dopuszczalną przez przepisy normę. Powodują tym samym bardzo duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Jak wobec tego zadbać o ogumienie?


Zachowanie odpowiedniego ciśnienia

To jedna z podstawowych rzeczy, która powinna być zweryfikowana przed podróżą. Pamiętajmy również, że samochód z obciążeniem może osiągać inne wartości aniżeli ten, który nie przewozi dodatkowego nadbagażu takiego jak łódki, rowery, czy też przyczepy. Poprawne wartości ciśnienia dla opon zarówno tych tylnych jak i przednich umieszczone są na wewnętrznej stronie drzwi. Oczywiście precyzyjny pomiar będzie możliwy jedynie na zimnych oponach.


Głębokość bieżnika

Niestety w Polsce pogoda potrafi płatać figle Jeśli zapewnimy sobie odpowiednią głębokość bieżnika, będziemy jechać bezpieczniej oraz pewniej, nawet jeśli warunki atmosferyczne nagle ulęgnął zmianie. Jazda na starszych oponach grozi również nie tylko odebraniem dowodu rejestracyjnego, ale jest przede wszystkim bardzo niebezpieczna. Kiedy najlepiej wymieniać opony? W momencie, gdy głębokość bieżnika spada poniżej 3 mm.


Starty bieżnik, niewłaściwe ciśnienie, nieregularne zużycie – wszystko to sprawia, że stan opon przyczynia się do wzrostu zużycia paliwa. Niewystarczająca głębokość bieżnika powoduje wydłużenie drogi hamowania na mokrej powierzchni.


Copyright © hittransport.pl Projekt i realizacja: mal.net.pl