Gotówka z faktury już w 2h tylko z HIT
Wybierz język:
Polski - PL

Jak powstał HiT Transport – kwestie formalne

Kto kiedykolwiek zakładał firmę w Polsce, ten wie, że nie należy to do najprostszych i najmilszych czynności jakie człowiek podejmuje w swoim życiu. Nie inaczej jest w przypadku zakładania firmy transportowej – żeby powstał HiT Transport musieliśmy przejść długą drogę, która wiodła przez kilometry usłane dokumentami i biurokracją. Wszystko po to, by nasza oferta spełniała Wasze oczekiwania. Ale po kolei.


Krok 1: wymagania wstępne 

Kiedy zakładaliśmy HiT Transport, musieliśmy udowodnić, że jesteśmy prawymi obywatelami z dobrą reputacją i bez spraw karnych skarbowych. Co więcej, musieliśmy wykazać, że posiadamy: 

- stałą siedzibę, 

- certyfikat kompetencji zawodowych, 

zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego

- licencję na wykonywanie transportu drogowego na przewóz rzeczy, 

- zdolność i płynność finansową. 


Krok 2: numer PKD 

Numer PKD nadawany jest w zależności od rodzaju usług, które firma transportowa ma zamiar realizować. W naszym przypadku jest to: 49.41.Z – transport drogowy towarów. 


Krok 3: jaka forma? 

W naszym kraju dozwolone są wszystkie formy prowadzenia firmy transportowej poza spółką partnerską. HiT Transport jest zatem spółką z ograniczoną odpowiedzialnością. Tak też została zarejestrowana w Urzędzie Skarbowym:) 

 

Krok 4: ZUS i bank 

Organ ubezpieczeniowy oraz bank to kolejne instytucje, które należy zaliczyć w drodze do posiadania własnej firmy transportowej. Do ZUS-u należy się zgłosić przed upływem 7 dni od założenia firmy, tak też uczyniliśmy :) Założenie konta bankowego dla firmy to już była bułka z masłem :) 


Krok 5: Starostwo i BOTM 

Wspominaliśmy, że musieliśmy jeszcze uzyskać licencję na przewozy krajowe ze Starostwa oraz na przewozy międzynarodowe z Biura Obsługi Transportu Międzynarodowego? Zdobyliśmy je :) 


 ...i od tamtego czasu uzbieraliśmy kilka nowych certyfikatów, którymi chwalimy się na stronie :) Tak oto staliśmy się firmą HiT Transport – hitem wśród przewoźników, spedytorów i logistyków ;)

Copyright © hittransport.pl Projekt i realizacja: mal.net.pl