Gotówka z faktury już po 14 dniach tylko z HIT
Wybierz język:
Polski - PL

Jak zwiększyć bezpieczeństwo w transporcie?

Zamach w Berlinie czy w Nicei to niedawne akty terroryzmu, w których zostały wykorzystane pojazdy ciężarowe. W związku z rosnącym zagrożeniem kolejnymi tego rodzaju sytuacjami, firmy z branży TSL dążą do wdrożenia rozwiązań, które umożliwiłyby zwiększenie bezpieczeństwa podczas przewozu ładunków. Zdalne wyłączanie ciężarówki – sposób na bezpieczny transport?

Możliwość unieruchomienia ciężarówki na odległość jest już od pewnego czasu praktyką znaną firmom transportowym. Wiele z nich jest wyposażonych w system lokalizowania i zdalnego wyłączania pojazdu na wypadek jego kradzieży. Obecnie Brytyjczycy w obawie przed kolejnymi zamachami, planują wdrożenie podobnych systemów również w autach dostawczych. Wielu jest jednak zwolenników ich obowiązkowego montażu w każdym samochodzie prywatnym i motocyklu. 

Inne rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo w transporcie

W powszechnym wykorzystaniu są również inne metody, które zwiększają bezpieczeństwo przewozu. Jednym z nich jest wyposażenie pojazdu w lokalizator GPS, który nie tylko pomoże w zlokalizowaniu skradzionego samochodu, ale również pozwoli skontrolować trasę obieraną przez kierowcę. Większe bezpieczeństwo, jak również skuteczność przewozu, zapewni także płynny kontakt między kierowcą a spedytorem, dzięki któremu wszelkie pojawiające się problemy na trasie będą mogły być na bieżąco rozwiązywane. 

Jak pokazują statystyki, blisko co trzeci napad na ciężarówkę ma miejsce na parkingu. By zapobiec tego rodzaju niebezpiecznym sytuacjom, trasa powinna być odpowiednio rozplanowana, włącznie z miejscami przerw i postojów. Zalecane jest, by każdy kierowca przed rozpoczęciem przejazdu powinien otrzymywać od dyspozytora trasę z naniesioną listą bezpiecznych parkingów, najlepiej wyposażonych w kamery.

Copyright © hittransport.pl Projekt i realizacja: mal.net.pl