Gotówka z faktury już w 2h tylko z HIT
Wybierz język:
Polski - PL

Jaki dla transportu był rok 2020? Co przyniesie rok 2021?

Koronawirus dał w kość wszystkim branżom. Transport, jak również cała branża TSL, również musiała stawić czoła wielu trudnościom i wyzwaniom. Czy firmy transportowe poradziły sobie w tym trudnym okresie? Jakie są prognozy dla transportu na 2021 rok? Tego dowiecie się z kolejnych akapitów.

Transport w 2020 roku

Rok temu prognozowaliśmy, co może spotkać transport w 2020 roku, wskazując na wyzwania związane z Pakietem Mobilności, Brexitem czy ekologią. Nikt chyba wtedy nie spodziewał się, że problemem, który zdominuje świat transportu i wszystkich innych branż, będzie pandemia koronawirusa.

Czytaj także: Firmy transportowe kontra koronawirus

Jak oszacowali analitycy z Transport Intelligence, wartość rynku transportowego wyniesie 324 mld euro, czyli o ponad 6% mniej niż w analogicznym okresie 2019 roku. Przyczyną tej sytuacji jest oczywiście globalna pandemia, która wstrzymała produkcję na całym świecie, co z kolei zahamowało popyt na transport. Dopiero po zniesieniu obostrzeń w okresie letnim nastąpiło odbicie i choć jesień przyniosła kolejne ograniczenia, rynek transportowy jest na dobrej drodze do odbudowania strat.

Transport w 2021 roku

Eksperci prognozują, że rok 2021 będzie dużo łaskawszy dla firm transportowych. Przewiduje się, że wzrost rynku transportu drogowego w ciągu najbliższych 4 lat wyniesie średnio 3,4% na rok. Jak wynika z analiz, gospodarka powinna dość szybko podnieść się po pandemicznym tąpnięciu. Według MFW handel między krajami strefy euro w ciągu najbliższych 4 lat będzie rósł średnio o ponad 5% na rok, czyli szybciej niż będzie rósł wskaźnik PKB. Wielką niewiadomą wciąż pozostaje Brexit. Prognozuje się, że Wielka Brytania i Unia Europejska dojdą do porozumienia w sprawie umowy handlowej między stronami, co -pozytywnie wpłynęłoby na przewozy między stronami. Czy do takiego porozumienia jednak dojdzie? Okaże się już niebawem… A my, korzystając z okazji, życzymy Wam, aby ten nadchodzący 2021 rok był dla Was lepszy niż rok 2020!

Copyright © hittransport.pl Projekt i realizacja: mal.net.pl