Gotówka z faktury już po 14 dniach tylko z HIT
Wybierz język:
Polski - PL

Logistyka, transport, spedycja Szczecin

Każdy przedsiębiorca doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że kluczem do sukcesu jest właściwa organizacja. Organizacja przepływu różnych surowców i towarów jest niezbędna w każdym biznesie – a im jest lepsza, tym mniejsze szanse na komplikacje, a większe na powodzenie wszystkich przedsięwzięć. Proces planowania takich właśnie działań to logistyka – jedna z dziedzin, w których realizuje się nasza firma HiT Transport.


Logistykę można rozumieć jako proces organizacji transportu towarów z jednego miejsca w drugie w taki sposób, by zawsze trafiły tam gdzie powinny i dokładnie w tym czasie, w którym powinny. To oczywiście definicja bardzo uproszczona. Ta bardziej szczegółowa zawiera w sobie siedem elementów – tak zwane "7W", czyli siedem zasad, które muszą spełniać procesy logistyczne:

  1. właściwy produkt

  2. właściwa ilość

  3. właściwy stan

  4. właściwe miejsce

  5. właściwy czas

  6. właściwy klient

  7. właściwa cena


Międzynarodowy transport drogowy Szczecin


Jak mają się te zasady w kontekście realizacji międzynarodowego transportu drogowego? Najłatwiej będzie przedstawić to na konkretnym przykładzie. Niech będzie nim eksport produkowanych w okolicach Szczecina szyb samochodowych. Właściwy produkt – to produkt taki, jaki został zamówiony przez kupującego, konkretny model szyby o określonych parametrach. Właściwa ilość – czyli ilość określona w zamówieniu, uzależniona od zapotrzebowania. Właściwy stan – szyby nie mogą być pęknięte, zarysowane ani w żaden inny sposób uszkodzone, dlatego też na czas transportu trzeba je precyzyjnie zabezpieczyć. Właściwe miejsce – czyli miejsce docelowe wskazane w zleceniu przewozu. Właściwy czas – czyli terminowe dostarczenie towaru, ale nie tylko. Czas musi być ustalony w oparciu o inne kwestie, np. o procesy produkcyjne odbywające się w firmie, która zamawia takie części samochodowe. Właściwy klient – tej kwestii wyjaśniać nie trzeba, współpraca i komunikacja z klientem to bardzo istotna część procesu logistycznego. Właściwa cena – atrakcyjna dla klienta i opłacalna dla producenta, przy czym uwzględnić trzeba też koszt samej usługi transportowej.


Spedycja międzynarodowa Szczecin


Nasz oddział w Szczecinie zajmuje się szeroko rozumianą branżą TSL – realizujemy usługi transportowe, logistyczne i spedycyjne. Specjalizujemy się w przewozie międzynarodowym, a nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam doskonale spełniać oczekiwania zarówno naszych polskich, jak i zagranicznych klientów i ich kontrahentów.


Spedycja krajowa Szczecin


Kolejnym obszarem naszej działalności jest organizacja transportu krajowego. Spedycja krajowa to usługi, które pozwalają osiągnąć sukces wielu podmiotom na rodzimym rynku, a nasi specjaliści ze Szczecina współpracują z nimi we wspólnej drodze do tego celu.


Transport ADR Szczecin


Jeśli istnieje konieczność przewiezienia ładunków o charakterze niebezpiecznym – np. łatwopalnych – należy zastosować się do odrębnych przepisów i zapewnić określone w nich warunki transportu. Taka usługa, nazywana transportem ADR, dostępna jest także w Szczecinie. Chętnie przedstawimy więcej szczegółów – zapraszamy do kontaktu.


Serdecznie zachęcamy do kontaktu wszystkich zainteresowanych naszymi usługami zarówno w obszarze transportu międzynarodowego, jak i krajowego. Dane kontaktowe do naszego oddziału w Szczecinie widoczne są poniżej. Zapraszamy do współpracy!


71-450 Szczecin 
ul. Chopina 35 
Tel.: 91 885 37 50 
NIP: 923 168 92 07 
Regon: 301 894 770  
Godziny otwarcia:  
poniedziałek - piątek: 8 - 16 
sobota: nieczynne 
niedziela: nieczynneCopyright © hittransport.pl Projekt i realizacja: mal.net.pl