Gotówka z faktury już po 14 dniach tylko z HIT
Wybierz język:
Polski - PL

Maleje liczba wypadków na drogach

Minęło 31 dni od wprowadzenia nowych przepisów drogowych. Jak informuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, liczba wypadków na drodze spada.

MSW podaje, że od wejścia w życie 18. maja nowych przepisów drogowych, na mocy których kierowca, który przekroczy prędkość dozwoloną w obszarze zabudowanym o 50 km/h traci prawo jazdy na 3 miesiące, zmalała liczba wypadków, ofiar oraz rannych na polskich drogach.

Jak pokazują policyjne statystyki, od 18.05. do 17.06. liczba wypadków spadła o 65 w porównaniu z 31-dniowym okresem poprzednim. Od 18.05. zmalała też liczba ofiar śmiertelnych na polskich drogach – z 208, w okresie 17 kwietnia – 17 maja, do 189 między 18 maja a 17 czerwca.  Odnotowano także spadek liczby rannych w wypadkach drogowych.

Do tej pory policja zatrzymała 2392 praw jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. Najwięcej w województwach: mazowieckim, wielkopolskim oraz podkarpackim. 
Od 18 maja prawo jazdy można stracić także za przewożenie zbyt dużej liczby pasażerów – do tej pory policja odnotowała 30 takich osób (najwięcej w województwie dolnośląskim).

Copyright © hittransport.pl Projekt i realizacja: mal.net.pl