Gotówka z faktury już w 2h tylko z HIT
Wybierz język:
Polski - PL

Mundial: ograniczenia w przewozie towarów do Rosji

Od przeszło 2 tygodni świat żyje mistrzostwami świata, firmy transportowe zaś – ograniczeniami, jakie wiążą się z transportem towarów do Rosji. Z jakimi niedogodnościami trzeba się liczyć, jadąc za granicę naszego południowego sąsiada w czasie mundialu?

Ograniczenia w ruchu

Za nami 21, a przed nami jeszcze 43 mecze, które do 15 lipca zostaną rozegrane w ramach tegorocznego mundialu. Spotkania odbywają się w 11 rosyjskich miastach, w których na czas mundialu obowiązują specjalne ograniczenia. Bez ich znajomości nie sposób zorganizować w tym czasie transportu towarów. Wyjątkowe zasady dotyczą zatem: Moskwy, St. Petersburga, Rostoww nad Donem, Samary, Wołgogradu, Soczi, Kazania, Sarańska, Kaliningradu, Niżnego Nowogrodu i Jekaterynburga. Zasady przewozów realizowanych tam w okresie mundialu reguluje wydany 9 maja 2017 roku, dekret Prezydenta Federacji Rosyjskiej nr 202 „O szczegółach stosowania wzmożonych środków bezpieczeństwa podczas Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Federacji Rosyjskiej FIFA 2018 FIFA World Cup i FIFA Confederations Cup 2017”. O czym informują zapisy w nim zawarte?

Wyjątkowe środki bezpieczeństwa

Zgodnie z regulacjami zawartymi w wyżej wspomnianym dekrecie, w okresie od 25 maja do 25 lipca w miastach, gdzie rozgrywane są mundialowe mecze, obowiązują wyjątkowe środki bezpieczeństwa. W związku z tym firmy transportowe mają całkowity zakaz przewozu materiałów niebezpiecznych i przemysłowych. Zakaz ten obejmuje również produkty, które zawierają w swoim składzie alkohol etylowy, cyjanowodór w roztworze wodnym oraz fosforek cynkowy.

O czym jeszcze pamiętać?

Przy transporcie towarów do Rosji trzeba się również liczyć z wydłużeniem czasu przewozu. W związku ze wzmożonymi kontrolami na granicy oraz w obrębie miast, w których są rozgrywane mecze. Szacuje się, że w okresie Mistrzostw Świata czas dostawy trwa średnio o 3-4 dni więcej.

Copyright © hittransport.pl Projekt i realizacja: mal.net.pl