Gotówka z faktury już po 14 dniach tylko z HIT
Wybierz język:
Polski - PL

Od dziś nowe zakazy wyprzedzania na A4

Od 28 września wchodzą w życie nowe zakazy dotyczące wyprzedzania na autostradzie przez samochody ciężarowe.

Skąd te zmiany?

Nowe zakazy wyprzedzania wiążą się z pracami remontowymi, które są prowadzone od początku września na A4 w stronę Wrocławia. Podjęcie takich działań przez wrocławski oddział GDDKiA było koniecznością w obliczu zwiększającego się w tym rejonie ruchu samochodowego oraz związanego z tym niebezpieczeństwa wypadków lub zakłóceń w remoncie.

Nowe zakazy wyprzedzania – gdzie dokładnie?

Dodatkowe zakazy dotyczą kierowców ciężarówek, które poruszają się po północnej stronie autostrady, a dokładniej od węzła Brzeg (km 193+598) do węzła Brzezimierz oraz od węzła Brzezimierz (km 178+550) do końca prowadzonych prac remontowych.

Do kiedy obowiązuje zakaz?

Zgodnie z ustalonym harmonogramem prac remontowych, zakaz wyprzedzania przez samochody ciężarowe będzie obowiązywał na A4 aż do momentu ich zakończenia, czyli w listopadzie. Do tego czasu kierowcy są zobowiązani przestrzegać nowych przepisów, w innym wypadku grozi im mandat.

Warto zaznaczyć, że aby zakaz przyniosły spodziewany efekt, tj. usprawniły ruch i wyeliminowały problem korków, kierowcy muszą przestrzegać przepisów. Jak pokazują statystyki, kierowcy mają z tym jednak pewne problemy. Od momentu wprowadzenia pierwszych zakazów, czyli od czerwca do września odnotowano ponad 600 przypadków wykroczeń.

Copyright © hittransport.pl Projekt i realizacja: mal.net.pl