Gotówka z faktury już po 14 dniach tylko z HIT
Wybierz język:
Polski - PL

Ograniczenia w transporcie związane ze Światowymi Dniami Młodzieży

W związku z ŚDM nastąpią utrudnienia wynikające ze wzmożonego ruchu na drogach. Ten fakt należy wziąć pod uwagę przy planowaniu przewozów. Aby zachować wszelkie zasady bezpieczeństwa, wprowadzona została tymczasowa kontrola na granicach wewnętrznych Schenegn, to jest z Czechami, Niemcami, Litwą, Słowacją praz w portach morskich i lotniczych stanowiących granicę wewnętrzną strefy Schengen. Kontrola utrzyma się do 2 sierpnia 2016 roku.

Ograniczenia w polskich miastach


Najbliższe dni w Polsce, to lekcja cierpliwości dla kierowców. Przede wszystkim krakowscy kierowcy będą musieli liczyć się ze sporymi ograniczeniami. Od 26 do 31 lipca miasto odwiedzi około 1,5 miliona pielgrzymów. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaleca objazd dla ruchu tranzytowego po drogach krajowych wokół aglomeracji krakowskiej. W związku zapewnieniem przejazdu drogami krajowymi na uroczystości związane z ŚDM w Krakowie, GDDKiA opracowała wykaz dróg rekomendowanych. Jednak utrudnień należy spodziewać się także na autostradzie A4. Udając się w podróż, należy spodziewać się także utrudnień w Częstochowie, Wrocławiu, Katowicach i Łodzi,  a także w okolicznych miastach.

Jak ŚDM wpłynie na kierowców ciężarówek?


Zakaz ruchu pojazdów powyżej 12 ton i przewozów ADR dotyczyć będzie województwa śląskiego. 28 lipca w Częstochowie oraz na drogach obszaru województwa śląskiego zostanie wprowadzony czasowy zakaz przewozu towarów niebezpiecznych  oraz ruchu pojazdów o dmc powyżej 12 ton. Zakaz ten obowiązywać będzie w godzinach 4 rano do 16 wieczorem i nie będzie dotyczyć autobusów.

Copyright © hittransport.pl Projekt i realizacja: mal.net.pl