Gotówka z faktury już po 14 dniach tylko z HIT
Wybierz język:
Polski - PL

Podnoszona oś napędowa

Jedna z marek specjalizujących się w produkcji aut ciężarowych dokonała ostatnio pewnej innowacji w Układzie Osi Tandem. Na czym ona polega? Na podniesieniu drugiej osi napędowej, co umożliwia nie tylko odłączenie, ale też podniesienie drugiej osi napędowej. Celem tego zabiegu jest zapewnienie większej przyczepności kół oraz zmniejszenie nawet o 4% zużycia paliwa z zastrzeżeniem, iż pojazd ciężarowy porusza się bez ładunku. 

Nową, wprowadzoną przez markę funkcję opracowano z myślą o pojazdach o dużej ładowności, które wracają bez obciążenia po dostarczeniu ładunku do miejsca docelowego. Chodzi tu o transport materiałów luzem, dłużycy drzewnej czy też transport budowlany. 


Odłączenie i podniesienie drugiej osi napędowej możliwe jest dzięki zastąpieniu przez sprzęgło kołowe mechanizmu różnicowego pierwszej osi. Poprzez ten zabieg kierowca korzysta z osiągów i ładowności charakterystycznych dla podwójnej osi napędowej (6x4) oraz zwrotności typowej dla pojedynczej osi napędowej (4x2). Podniesienie drugiej osi napędowej zmniejsza również promień skrętu (o 1 metr), maleje zużycie elementów zawieszenia i opon. Dodatkowo w kabinie kierowcy maleje poziom hałasu oraz odczuwalnych na kole kierownicy drgań. 

Copyright © hittransport.pl Projekt i realizacja: mal.net.pl