Gotówka z faktury już w 2h tylko z HIT
Wybierz język:
Polski - PL

Praca logi(sty)czna, czyli poznajemy szczegóły zawodu logistyka

Zacznijmy od początku - czym tak naprawdę zajmuje się logistyk? Przede wszystkim zarządzaniem przepływu  materiałów i surowców z zakładów produkcyjnych do magazynów, a z magazynów do kolejnych zakładów. Tak więc, to osoba odpowiedzialna za zaopatrzenie, koordynowanie oraz pracę z dostawcami materiałów.

Jak wygląda praca logistyka?


Praca logistyka polega na ścisłej współpracy z pozostałymi działami firmy, przykładowo z działem produkcji, sporządzania raportów czy analiz związanych z przepływem towarów. Zadaniem logistyka jest podejmowanie decyzji z dziedzin transportu towarów. To w jego gestii leży dobór odpowiedniego środka transportu,  a także ustaleniu istotnych szczegółów przewozu. Należy zaznaczyć, że specjalista ten musi posiadać szeroką wiedzę z zakresu marketingu, finansów, planowania oraz przede wszystkim transportu i dystrybucji. Również analiza ekonomiczna oraz znajomość prawa krajowego i międzynarodowego jest niezbędna dla pracy logistyka.

Kto jest odpowiedni na stanowisko logistyka?

W tej branży świetnie sprawdzą się osoby posiadające umiejętność analitycznego myślenia oraz osoby świadome odpowiedzialności przy pracy. To osoby, którym arkusz kalkulacyjny, znajomość podstaw rachunkowości oraz umiejętność pracy w zespole nie są obce. Praca logistyka jest dość specyficzna i wymaga stałego kontaktu z ludźmi, dlatego osoby nieśmiałe nie powinny podejmować się tego zajęcia. Nierzadko, a wręcz coraz częściej, pracodawcy wymagają od potencjalnych pracowników znajomości języków obcych potwierdzonych odpowiednimi certyfikatami.

Podsumowując pracę logistyka – otwartość, odpowiedzialność, plastyczność umysłu  i inteligencja to cechy jakimi powinien się charakteryzować dobry logistyk. Czy więc jest to praca dla każdego? 

Copyright © hittransport.pl Projekt i realizacja: mal.net.pl