Gotówka z faktury już w 2h tylko z HIT
Wybierz język:
Polski - PL

Remont A4

Rozpoczyna się remont nawierzchni autostrady A4 na łącznicach węzłów: Chorzów (Batory) oraz „Witosa” i „Bocheńskiego” w Katowicach. Polegał on będzie na wymianie nawierzchni jezdni na całej długości łącznic. Lokalnie aby poprawić nośność nawierzchni zostanie sfrezowana również warstwa wiążąca, a przed ułożeniem nowej wzmocniona geokompozytem. Łącznie wymienimy nawierzchnię jezdni na długości ponad 6 km.
 
W pierwszej kolejności przeprowadzony zostanie remont łącznic węzła Chorzów (Batory).
 
Roboty zostały podzielone na dwa etapy:
Pierwszy etap
Rozpocznie się w godzinach nocnych z wtorku na środę 28/29 lipca br. Prace będą trwały nieprzerwanie 24 godziny na dobę. Przewidywane zakończenie etapu w godzinach rannych czwartek 30 lipca br.
 
Z uwagi na brak możliwości przeniesienia wszystkich relacji ruchowych węzłem, w czasie realizacji Etapu I, zostały wyznaczone objazdy.
Zamknięcie wjazdu i wyjazdu na węzeł Chorzów (Batory) z jezdni relacji Wrocław – Katowice spowoduje konieczność objazdu:
-dla kierujących chcących wjechać na autostradę w kierunku Krakowa przez drogę wojewódzką nr 902 (Drogowa Trasa Średnicowa) i „węzeł Bocheńskiego”,
-dla kierujących chcących zjechać z autostrady przez „węzeł Witosa”.
 
Aby wjechać  na ul. Batorego od strony Wrocławia, należy zjechać na węźle Chorzów (Batory) na jezdnię zbiorczo-rozprowadzającą i kierować się zgodnie z tablicami objazdowymi (kierunek: Ruda Śląska Kochłowice, Chorzów) na „węzeł Witosa”, na którym będzie możliwość zawrócenia i wjechania na ul. Batorego drugą stroną Węzła Chorzów.
 
Aby wyjechać z ul. Batorego na autostradę w kierunku Krakowa należy kierować się zgodnie z tablicami objazdowymi (kierunek: A-4 Kraków) na drogę wojewódzką 902 (Drogowa Trasa Średnicowa) i na „węzeł Bocheńskiego”. W tym czasie będzie zawężony do jednego pasa ruchu, w każdym kierunku, przejazd ul. Batorego pod autostradą A-4. Dodatkowo na ul. Oświęcimskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Batorego ruch prowadzony będzie wahadłowo.
 
Drugi  etap
Uzależniony od warunków pogodowych i postępu prac planujemy przeprowadzić w czwartek i piątek 30 i 31 lipca br.
 
Zamknięcie wjazdu i wyjazdu na węzeł Chorzów (Batory) z jezdni autostrady z kierunku Katowice – Wrocław spowoduje wyznaczenie objazdu przez „węzeł Bocheńskiego” i drogę wojewódzką nr 902 (Drogowa Trasa Średnicowa).
Natomiast wjazd na autostradę odbywać się będzie przez „węzeł Witosa”.
 
Aby dostać się na ul. Batorego od strony Katowic, należy zjechać na węźle Katowice Mikołowska na jezdnię zbierająco-rozprowadzającą i kierować się zgodnie z tablicami objazdowymi (kierunek: Ruda Śląska Kochłowice, Chorzów).
 
Aby wyjechać z ul. Batorego na autostradę w kierunku Wrocławia należy kierować się zgodnie z tablicami objazdowymi (kierunek: A-4 Wrocław) na „węzeł Witosa”, na którym będzie możliwość zawrócenia i wjazdu na autostradę. W tym czasie będzie zawężony do jednego pasa ruchu, w każdym kierunku, przejazd ul. Batorego pod autostradą A-4. Dodatkowo na ul. Oświęcimskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Batorego ruch prowadzony będzie wahadłowo.

źródło: GDDKiA
 

Copyright © hittransport.pl Projekt i realizacja: mal.net.pl