Gotówka z faktury już w 2h tylko z HIT
Wybierz język:
Polski - PL

Spedycja międzynarodowa Zielona Góra

Zarządzanie transportem, zarówno na skalę krajową jak i międzynarodową, stało się w ostatnich latach bardzo ważną gałęzią gospodarki. Idzie za tym szereg zmian zachodzących w rzeczywistości wokół nas: np. zmiany przepisów (dzięki którym lepiej można zorganizować pracę branży TSL, zabezpieczyć interesy przedsiębiorców i klientów, kontrolować działające w branży mechanizmy) czy też otwieranie nowych kierunków kształcenia, zarówno w szkołach zawodowych (kierunki kształcące kierowców), średnich (np. w technikach transportowych) czy na uczelniach wyższych (kierunki związane ze spedycją i logistyką). Tych mian będzie coraz więcej, ponieważ spedycja międzynarodowa coraz silniej decyduje zarówno o powodzeniu poszczególnych przedsiębiorców, jak i o rozwoju całej gospodarki.


Międzynarodowy transport drogowy Zielona Góra


Międzynarodowy transport to przyszłość. Wiedzą o tym wszyscy ci, którym udało się zaobserwować, w jak dużym stopniu właściwa organizacja transportu towarów sprzyja rozwojowi firm produkcyjnych. Zwiększanie rynku zbytu, dostęp do nowych klientów, budowanie świadomości marki na coraz szerszą skalę – w tym właśnie kierunku należy zmierzać, chcąc osiągnąć duży sukces. W kontekście rynku europejskiego, największe szanse ma międzynarodowy transport drogowy, jako że przewóz towarów samochodami jest najtańszy, najwygodniejszy i – w kontekście braku przeładunków i zmian przewoźnika – najszybszy.


Spedycja międzynarodowa Zielona Góra


Osoby zajmujące się spedycją międzynarodową – niezależnie od tego, czy pracują w Zielonej Górze, czy w jakimkolwiek innym miejscu w Polsce - muszą posiadać właściwe kompetencje. Część z nich zdobywa się oczywiście w trakcie realizowania konkretnych zadań, ponieważ tak zdobyte doświadczenie daje najwięcej. Jednak do pracy w spedycji nie można przystąpić bez wcześniejszego przygotowania teoretycznego – bez zdobycia odpowiedniej wiedzy na temat branży i jej funkcjonowania. Niezbędne jest zatem zdobycie informacji o zasadach prowadzenia czynności spedycyjnych, o regułach kontaktu z klientem, o organizacji procesu przewozu (zarówno od strony dokumentacji, jak i praktycznych warunków transportu) itd. Konieczne jest też zdobycie umiejętności językowych, ponieważ znajomość przynajmniej jednego języka obcego w przypadku specjalistów od przewozów międzynarodowych jest kluczowe.


Spedycja krajowa Zielona Góra


Bardzo podobne kompetencje musi posiadać osoba pracująca w spedycji krajowej. Dlatego też do kształcenia spedytorów podchodzi się coraz poważniej. Wkrótce z pewnością także i w Zielonej Górze możliwości zdobycia wykształcenia w tym kierunku się poszerzą. Póki co wielu przyszłych spedytorów decyduje się na podjęcie nauki w innych miastach, by później, z właściwym przygotowaniem móc zacząć pracę w zawodzie.


Nasi specjaliści od spedycji w HiT Transport w Zielonej Górze to osoby kompetentne, właściwie przygotowane teoretycznie i posiadające doświadczenie zawodowe, które pozwala im na realizację najwyższej jakości usług. 


Transport ADR Zielona Góra


Przedsiębiorców z Zielonej Góry zachęcamy również do zapoznania się z ofertą HiT Transport w zakresie transportu ADR. Nasza nowoczesna flota pojazdów oraz doskonale przeszkoleni pracownicy pozwolą na realizację nawet tych najtrudniejszych zleceń. Przekonaj się, ze warto z nami współpracować – zapraszamy do kontaktu!


65-021 Zielona Góra 
Dąbrowskiego 41B 
Tel.: 68 888 00 25
NIP: 923 168 92 07 
Regon: 301 894 770 
e-mail: zgora@hit-transport.pl
Godziny otwarcia:  
poniedziałek - piątek: 8 - 16 
sobota: nieczynne 
niedziela: nieczynneCopyright © hittransport.pl Projekt i realizacja: mal.net.pl