Gotówka z faktury już po 14 dniach tylko z HIT
Wybierz język:
Polski - PL

Spedycja Zielona Góra

Spedycja to wciąż rozwijająca się dziedzina gospodarki. Od jej sprawności zależy powodzenie wielu innych gałęzi, ponieważ dobrze zorganizowany transport w ogromnym stopniu warunkuje pracę firm produkcyjnych, przetwórczych i handlowych. Jakie czynności wykonywane są w ramach usług spedycyjnych? Pokrótce można je podzielić na czynności z zakresu spedycji właściwej oraz czynności dodatkowe.


Międzynarodowy transport drogowy Zielona Góra


Aby właściwie zorganizować międzynarodowy transport drogowy, spedytorzy muszą profesjonalnie zająć się takimi czynnościami jak:

  • przyjęcie zlecenia oraz ustalenie wytycznych dotyczących jego realizacji,

  • zawarcie umowy transportowej,

  • ubezpieczenie przewożonego ładunku,

  • przygotowanie odpowiedniej dokumentacji,

  • odbiór towaru od nadawcy i przygotowanie go do transportu,

  • nadanie przesyłki wraz z dokumentacją transportową,

  • odprawa celna,

  • przekazanie towaru odbiorcy,

  • udzielanie porad w zakresie procesów spedycyjnych,

  • ewentualnie: przeładunek towaru na trasie.


Spedycja międzynarodowa Zielona Góra


Jak wyraźnie widać, czynności związanych ze spedycją międzynarodową jest całe mnóstwo. Powyższa lista jest oczywiście bardzo uproszczona, a jej zadaniem jest jedynie zobrazowanie przebiegu całego procesu spedycyjnego. Bierze w nim udział wiele osób – sam odpowiedzialny za zlecenie spedytor, ale także kierowcy, nadawcy przesyłki oraz jej odbiorcy. Nasi spedytorzy z Zielonej Góry realizują te zadania bezbłędnie, a pozwala im na to wieloletnie doświadczenie, które zdobyli w branży.


Warto jednak zaznaczyć, że istnieją także dodatkowe czynności spedytorskie, do których należy m.in.: składowanie towaru (magazynowanie), przeprowadzanie transakcji finansowych związanych z regulowaniem należności na towar, sprzedaż towaru, awizowanie przesyłki, przeprowadzanie cesji itp. Nie wszystkie firmy transportowe rozszerzają jednak swoje usługi o powyższe zadania. Te, które się tym zajmują, realizują tzw. spedycję mieszaną. Spedytorzy, którzy zajmują się wyłącznie organizacją przewozu przesyłek, realizują z kolei tzw. spedycję czystą.


Spedycja krajowa Zielona Góra


W ramach naszej działalności organizujemy nie tylko przewozy międzykrajowe, ale także na terenie Polski. Spedycja krajowa rządzi się podobnymi prawami i wymaga bardzo podobnych umiejętności. Jej zadania są generalnie te same – różnica leży w kwestiach związanych z długością trasy czy w braku konieczności przekraczania granicy (brak odprawy celnej).


Transport ADR Zielona Góra


Klientom z Zielonej Góry i okolic oferujemy także usługi transportowe w zakresie towarów niebezpiecznych, np. łatwopalnych czy toksycznych. Ta dziedzina działalności, nazywana transportem ADR, jest regulowana szczegółowymi przepisami, tak aby ryzyko podczas realizacji takich zleceń było jak najmniejsze. Z nami przewóz będzie w pełni bezpieczny – skontaktuj się z nami i skorzystaj z naszych usług.


Współpraca z naszą firmą w zakresie przewozów krajowych oraz międzynarodowych z pewnością będzie udana. Zadbają o to nasi specjaliści z Zielonej Góry lub – w przypadku klientów z innych rejonów Polski – z pozostałych naszych oddziałów. Jakość i rzetelność to nasze priorytety – przekonali się o tym współpracujący z nami dotychczas klienci. Ty także możesz dołączyć do ich grona i sprawdzić, jakie korzyści przyniesie Ci współpraca z HiT Transport. Zapraszamy do kontaktu!65-021 Zielona Góra 
Dąbrowskiego 41B 
Tel.: 68 888 00 25
NIP: 923 168 92 07 
Regon: 301 894 770 
e-mail: zgora@hit-transport.pl
Godziny otwarcia:  
poniedziałek - piątek: 8 - 16 
sobota: nieczynne 
niedziela: nieczynne


Copyright © hittransport.pl Projekt i realizacja: mal.net.pl