Gotówka z faktury już w 2h tylko z HIT
Wybierz język:
Polski - PL

Super klimat(yzacja) to podstawa!

Temperatury za oknem windują w górę, zanim się obejrzymy a skwar będzie nam się lał bezlitośnie z nieba. W takiej sytuacji żaden kierowca ciężarówki nie wyobraża sobie wyruszenia w trasę bez klimatyzacji. To już nie luksus, a podstawa, dlatego nawet w starszych, użytkowanych już modelach samochodów ciężarowych są montowane systemy klimatyzacji. W poniższym materiale podpowiem jak zadbać o klimatyzację po zimie, by każda podróż (nawet dalekobieżna!) była >>czystą<< przyjemnością


Jak dbać o klimatyzację?

Uruchomienie klimatyzacji po zimie to dla wielu kierowców moment dość wątpliwej przyjemności, któremu towarzyszą przykre zapachy wydostające się z nawiewów. To sygnał, że czas na poważnie wziąć się za wyczyszczenie układu. Jak to zrobić i jak na co dzień dbać o klimatyzację?

Odwiedź serwis
Zaawansowane prace konserwacyjne powinny zostać przeprowadzone przez fachowców. Zalecane jest, by choć raz na rok zajrzeć do serwisu, gdzie zostanie sprawdzona szczelność systemu, uzupełniony poziom środka chłodzącego, wymieniony filtr, a klimatyzacja zdezynfekowana.

Smaruj sprężarkę
Na co dzień warto pamiętać o smarowaniu sprężarki, które wydłuży jej żywotność. W tym celu warto również włączać klimatyzację raz na jakiś czas, nawet, jeśli na zewnątrz nie ma upałów.


Przemyj chłodnicę klimatyzacji

A gdy myjesz auto w myjni ciśnieniowej, możesz przy okazji przemyć chłodnicę klimatyzacyjną – element, który często jest pełen różnego rodzaju zanieczyszczeń spowalniających pracę całego systemu klimatyzacyjnego.

Copyright © hittransport.pl Projekt i realizacja: mal.net.pl