Gotówka z faktury już po 14 dniach tylko z HIT
Wybierz język:
Polski - PL

Telefony o 3 nad ranem i satysfakcja z wykonanego zadania – kilka słów o zawodzie spedytora [WYWIAD]


Zadaniem na najbliższe tygodnie dla wielu młodych będzie obranie drogi życiowej oraz bardzo często także kierunku studiów. Wzięliśmy pod lupę co może kręcić w zawodzie spedytora, bo, jak się okazuje, cieszy się on niesłabnącą popularnością. 

Po pierwsze krótko: na czym polega ta praca?

Adrianna  Zwierzyk, HiT Transport: praca spedytora opiera się na pozyskaniu klienta i organizowaniu transportu według jego wytycznych i zaleceń. Do zadań spedytora należy także wycena transportu oraz sporządzanie ofert handlowych. Spedytor w swojej pracy zajmuję się również weryfikacją dokumentacji transportowej oraz płatnościami. 

Co lubisz w swojej pracy?

Roman Sobkowiak, HiT Transport: Głównym czynnikiem, który przynosi mi największą przyjemność z pracy spedytora to idea samego zawodu, który pozwala na pomoc w organizacji transportu moim klientom. Niewątpliwie są oni wdzięczni za to co dla nich robię :-). 
A.Z.: Ja lubię  codzienny kontakt z klientami, różnorodność zadań i możliwość zmierzenia się z nowymi wyzwaniami. 

Czy zdarzyła Ci się sytuacja trudna, kłopotliwa w Twojej pracy?
R.S.: Telefon o 3 nad ranem od kierowcy z prośbą o awizację...
A.Z.: Komplikacje podczas transportu zdarzają się i są stresogenne... zaczynają się dyskusje z przewoźnikami, kierowcami i klientami. 
R.S.: Każde działanie niesie za sobą pewną lawinę następujących po sobie zdarzeń, których nie jesteśmy  w stanie przewidzieć...

Dla kogo jest praca spedytora?

R.S.: Dla kogoś sumiennego i odpowiedzialnego. Przygotowanego do pracy na wysokich obrotach. Nie ma tu miejsca na pomyłki. 
A.Z.: Ważna jest umiejętność pracy w zespole oraz pod presją czasu. 

Co ważne, w takiej pracy można mieć satysfakcję z wykonania zadania pomimo piętrzących się przeszkód. Ten zawód to także nieustanna adrenalina, która podkręca i pozwala poczuć, że żyjesz. 

Copyright © hittransport.pl Projekt i realizacja: mal.net.pl