Gotówka z faktury już po 14 dniach tylko z HIT
Wybierz język:
Polski - PL

Transport ciężarowy – rekordy sprzedaży

Mimo ostatnich polsko-rosyjskich nieporozumień w sprawie transportu, nasza branża ciężarowa ma się świetnie.


Transport ciężarowy – o ile wzrosła sprzedaż?

Jak podaje Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego, w lutym tego roku zarejestrowano ponad 2300 nowych samochodów ciężarowych i autobusów. W przypadku ciężarówek jest to wzrost o ponad 40% w stosunku do roku ubiegłego! 


Jaka przyczyna?

Wzrost sprzedaży tłumaczy się zwiększonym zainteresowaniem szczególnym rodzajem samochodów ciężarowych jakim są ciągniki siodłowe. Stanowią one pond 80% zakupów. Skąd tak duża ich popularność? Polscy przewoźnicy działający w transporcie międzynarodowym wymieniają floty, decydując się przy tym na bardziej ekonomiczne i ekologiczne pojazdy, takie jak ciągniki siodłowe. Oprócz wzrostów sprzedaży samochodów ciężarowych wzrosła również sprzedaż samochodów dostawczych – sprzedaje się ich o blisko 20% więcej niż w zeszłym roku.


Ale są również pewne problemy... 

Opisane wyżej wyniki cieszą. Warto jednak również zwrócić uwagę na problemy jakim transport ciężarowy musi stawić czoła w najbliższym czasie. Jest to między innymi zbyt mała liczba profesjonalnych, zawodowych kierowców – ci najbardziej doświadczeni często wyjeżdżają za granicę, gdzie kuszą ich wysokie zarobki. Problemem jest również wciąż kiepski stan dróg (choć można zauważyć w tym obszarze pewne postępy) oraz wadliwe funkcjonowanie ViaToll, czyli elektrycznego systemu opłat drogowych. Miejmy jednak nadzieję, że i w tych obszarach odnotuje się rekordowe, niczym w sprzedaży, poprawy.

Copyright © hittransport.pl Projekt i realizacja: mal.net.pl