Gotówka z faktury już po 14 dniach tylko z HIT
Wybierz język:
Polski - PL

Transport czekolady i inne słodkie katastrofy

Kilka dni temu pisaliśmy o najbardziej niebezpiecznych autostradach w Polsce, na czele których, wg statystyk, znajduje się A8. Gdybyśmy jednak zdecydowali się stworzyć inny ranking – najsłodszych autostrad na świecie – na czele zestawienia bez wątpienia znalazłaby się autostrada A2, na której wczoraj wywróciła się cysterna przewożąca płynną czekoladę.


Zdarzenie to uzmysłowiło wielu osobom, że warto być w życiu przygotowanym na wszelkie ewentualności, a każdy powinien obowiązkowo wyposażyć się podręczną łyżeczkę na wypadek słodkiej katastrofy w drodze do szkoły czy pracy. Dla nas, jako firmy transportowej, incydent z cysterną wiozącą czekoladę miał również nieco inny wymiar. Uznaliśmy, że to dobry moment na podjęcie tematu przewozu towarów problematycznych.

Transport towarów płynnych i sypkich – oto jest wyzwanie!

Transport płynnej czekolady czy innych produktów płynnych to prawdziwy sport ekstremalny – zarówno dla kierowcy, jak i spedytora. Nie inaczej jest w przypadku towarów sypkich, takich jak materiały budowlane, nawozy sztuczne czy artykuły spożywcze. Każdy z tego rodzaju ładunku wymaga wykorzystania specjalnego pojazdu spełniającego określone wymagania i regulacje prawno-formalne.

Wszystko w rękach spedytora i kierowcy

By transport towarów płynnych i sypkich zakończył się sukcesem, oprócz odpowiedniego sprzętu, warto również zadbać o odpowiednią współpracę na linii spedytor-kierowca. Po stronie spedytora leży m.in. optymalne przygotowanie trasy przejazdu poprzez zminimalizowanie tzw. „pustych kilometrów” i odpowiednio szybkie reakcje w przypadku zaistnienia niespodziewanych sytuacji. Kierowca stoi natomiast na straży poprawnego wykonania założonego planu oraz przestrzegania zasad dotyczących maksymalnego czasu pracy w ciągu doby.

Doświadczenie to podstawa

Sumienne wykonywanie swoich obowiązków, a także wiedza i umiejętność przewidywania zagrożeń to klucz do sukcesu w przypadku transportu towarów problematycznych. Wyspecjalizowana firma transportowa to gwarant sprawnej realizacji zlecenia. Dzięki niej płynna czekolada dojeżdża do celu bez kolizji, a także bez konieczności angażowania zespołu przedszkolaków z łyżkami do porządkowania trasy.

Copyright © hittransport.pl Projekt i realizacja: mal.net.pl