Gotówka z faktury już po 14 dniach tylko z HIT
Wybierz język:
Polski - PL

Transport drogowy – 5 ciekawostek, o których nie miałeś pojęcia

Czy wiesz, która z ciężarówek jest najszybsza, a tunel najdłuższy? Jeśli jesteś kierowcą ciężarówki, być może masz taką wiedzę, a jeśli nie – dowiesz się wszystkiego już za moment - oto przed Tobą artykuł na temat rekordów branży transportowej :) 


1. Która z ciężarówek jest najszybsza? 

 Kierowcy HiT Transport nie muszą narzekać na osiągane prze ich ciężarówki prędkości, jednak są – choć trudno w to uwierzyć;) - ciężarówki szybsze! Najszybszym modelem jest Shockwave. Jest to ciężarówka o napędzie odrzutowym, która potrafi się rozpędzić do, uwaga uwaga – 600 km/h! Wyposażona w 36 tysięcy koni mechanicznych i 6 kół. Potrafi w 8 sekund pokonać 500 metrów. Transport drogowy z taką prędkością? Byłoby ciekawie :)


2. Która z dróg jest najprostsza?

Tam, jeszcze nie zajechaliśmy, ale dobrze wiedzieć, że gdzieś taka jest. Najprostsza droga licząca 260 km znajduje się na granicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Arabii Saudyjskiej. Transport drogowy takimi prostymi drogami to musi być czysta przyjemność :)


3. ...a najbardziej kręta droga?

Tej drogi nie chcielibyśmy zaliczać... aż 8 niebezpiecznych i stromych zakrętów, które mrożą krew w żyłach. Wystąpiły nawet w filmie Hitchcocka! Mowa o Lombard Street w Stanach Zjednoczonych. Nasze ciężarówki wolałyby takich dróg unikać, wolimy nasze jezdnie w Poznaniu i okolicach :)


4. Który z mostów jest najdłuższy?

Jazda po tym moście to pasmo niekończących się pięknych widoków! Qingdao Haiwan to most wybudowany nad wodą w Chinach - łączy Qingdao z wyspą Huangdao, liczy 42,5 km, posiada dwie trzypasmowe jezdnie. W Poznaniu takich nie ma ;)


5. A najdłuższy tunel to...?

Podobnie jak most, najdłuższy tunel również znajduje się w Chinach – to Tunel Zhong Nanshan liczący 18,04 km. 

Copyright © hittransport.pl Projekt i realizacja: mal.net.pl