Gotówka z faktury już w 2h tylko z HIT
Wybierz język:
Polski - PL

Transport, spedycja Krotoszyn

Pojęcia transportu i spedycji w pewnym stopniu nakładają się na siebie, jednak w gruncie rzeczy stanowią dwie zupełnie odrębne dziedziny. Przede wszystkim transport oznacza samą czynność – akt przewozu towarów i inne powiązane z nim bezpośrednio aktywności (załadunek towarów, przeładunek, rozładunek). Spedycja natomiast jest pojęciem szerszym, w pewnym sensie zawierającym w sobie transport. Spedycja zajmuje się bowiem organizacją tych czynności w taki sposób, aby przebiegały z jak największą korzyścią dla osób, które je zlecają.


Międzynarodowy transport drogowy Krotoszyn


Łatwo to zobaczyć na przykładzie międzynarodowego transportu drogowego – usługi oferowanej między innymi w Krotoszynie. W zakres usług stricte transportowych wchodzą kwestie związane z załadunkiem towaru, jego przewozem na całej długości trasy, włącznie z przekraczaniem granicy, a ponadto z ewentualnymi przeładunkami i oczywiście dostarczeniem do odbiorcy. Za towar na trasie odpowiedzialny jest kierowca. Wszystkie czynności, które wykonuje, mają na celu realizację usługi w sposób najbardziej wydajny i bezpieczny. Czynności spedycyjne mają natomiast nieco inny wymiar.


Spedycja międzynarodowa Krotoszyn


Spedycja międzynarodowa, kontynuując powyższy przykład, będzie odpowiedzialna za całą organizacje przewozu, a także za kontrolowanie jego przebiegu z zewnątrz. Spedytorzy to pracownicy biurowi, których zadaniem jest zarządzanie dokumentacją przewozową, kontakt z nadawcami i odbiorcami towarów, dobieranie taboru pojazdów realizujących dany transport czy też kierowców wysyłanych w trasę. Wszystkie kwestie organizacyjne leżą więc po stronie spedycji.


Spedycja krajowa Krotoszyn


W przypadku spedycji krajowej sprawa wygląda mniej więcej tak samo. Oczywiście trasy są tutaj krótsze, kierowcy pracują na nieco innych zasadach, a przewozy realizowane są z inną częstotliwością. Zasada działania jest jednak ta sama – przygotowanie po stronie spedycji, realizacja po stronie transportu.


Firma HiT Transport zajmuje się zarówno jedną, jak i drugą dziedziną. Takie kompleksowe świadczenie usług jest bardzo korzystne dla klientów, ponieważ pozwala na większą płynność realizacji, a także na maksymalną wydajność. Mamy

  • swoich własnych spedytorów,

  • swój własny tabor pojazdów,

  • swoich własnych kierowców,

  • swój własny system zarządzania,

dzięki czemu do realizacji usług nie musimy angażować podmiotów z zewnątrz. Możemy sprawniej organizować naszą pracę i zminimalizować ryzyko jakichkolwiek nieprawidłowości.


Zapraszamy do współpracy z nami wszystkich przedsiębiorców z Krotoszyna, jak i z innych okolicznych miejscowości. Usługi, które oferujemy, z pewnością zaspokoją oczekiwania nawet tych najbardziej wymagających osób. Stawiamy na najwyższą jakość usług: terminowość, bezpieczeństwo, wysoki standard obsługi klienta. Przekonaj się sam, co znaczy współpraca z HiT Transport – zapraszamy do kontaktu!

Copyright © hittransport.pl Projekt i realizacja: mal.net.pl