Gotówka z faktury już po 14 dniach tylko z HIT
Wybierz język:
Polski - PL

Transport, spedycja Wałbrzych

Każdy rodzaj towaru, który przewozi się z użyciem ciężarówek, musi mieć zapewnione warunki przechowywania, które pozwolą zachować jego cechy chemiczne i fizyczne. Największe wyzwanie dotyczy przewozu świeżych produktów spożywczych, ponieważ są one narażone na psucie się. Do produktów świeżych należą między innymi owoce i warzywa, które bardzo często transportuje się na skalę międzynarodową. Jak dbać o odpowiednie warunki transportu dla tak delikatnego i nietrwałego towaru?


Międzynarodowy transport drogowy Wałbrzych


Międzynarodowy transport drogowy charakteryzuje się tym, że trasy są długie, w związku z czym wydłuża się także czas przewozu. W przypadku owoców i warzyw jest to podstawowe zagrożenie dla powodzenia przedsięwzięcia. Absolutną koniecznością jest zapewnienie tego rodzaju produktom odpowiednich warunków przechowywania. Zwykle przewozi się je w chłodniach, w których temperatura dostosowywana jest do rodzaju produktu. Owoce takie jak grejpfruty czy melony należy przechowywać w temperaturze ok. 10-12 stopni Celsjusza, natomiast truskawki czy winogrona – ok. 0 stopni. Ważne jest także zapewnienie owocom i warzywom odpowiedniej wilgotności oraz ochrona przed dostępem światła słonecznego, które może przyspieszać procesy dojrzewania, a także powodować żółknięcie liści. Specjaliści od transportu owoców i warzyw muszą trzymać się rygorystycznych wytycznych oraz odpowiednio zabezpieczać ładunki, aby móc dostarczyć produkty w najlepszym możliwym stanie.


Spedycja międzynarodowa Wałbrzych


Nie bez znaczenia dla powodzenia transportu owoców i warzyw są działania spedycyjne. Choć spedycja międzynarodowa realizuje zadania głównie organizacyjne, to jednak łatwo wyobrazić sobie, jak duże straty pojawiałyby się w wyniku niewłaściwego dobrania taboru samochodów czy też skomponowania przewożonych razem produktów.


Spedycja krajowa Wałbrzych


Nasza firma zajmuje się organizacją przewozów zarówno zagranicznych, jak i lokalnych. Spedycja krajowa i międzynarodowa odpowiadają za właściwe przygotowanie i kontrolę procesu transportowego, natomiast zatrudniani przez nas kierowcy biorą na siebie odpowiedzialność za przewożone ładunki. Przykładamy ogromną wagę do bezpieczeństwa towarów, zwłaszcza gdy są tak wrażliwe na zmiany w otoczeniu jak właśnie owoce i warzywa. A przecież to właśnie z tych produktów Polska słynie w całej Europie.


Transport ADR Wałbrzych


Nasza oferta obejmuje transport różnego rodzaju towarów, w tym także przewóz ładunków niebezpiecznych. Pełną ofertę można poznać, kontaktując się z jednym z naszych oddziałów.


Jeśli chcesz powierzyć swoje produkty odpowiedzialnym i doświadczonym przewoźnikom, współpraca z HiT Transport z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Przewóz owoców i warzyw to tylko jeden z aspektów naszej działalności. Zajmujemy się różnymi towarami, a o wszystkie dbamy tak samo uważnie i odpowiedzialnie. Zapraszamy do współpracy przedsiębiorców z Wałbrzycha i okolic.

Copyright © hittransport.pl Projekt i realizacja: mal.net.pl