Gotówka z faktury już po 14 dniach tylko z HIT
Wybierz język:
Polski - PL

Uwaga kierowco! Od dziś płacisz więcej na A2!

Dokładnie od 6 rano obowiązują nowe stawki za przejazd na autostradzie A2 (odcinek ok. 150 km między Nowym Tomyślem a Koninem w woj. wielkopolskim). Podwyżka dotyczy pojazdów kategorii 1 (samochodów osobowych i motocykli) oraz pojazdów kategorii 5 (pojazdy ponadnormatywne).


Dlaczego?

Przedstawiciele spółki Autostrada Wielkopolska tłumaczą, że przyczyn podwyżki należy upatrywać we wzrastających kosztach eksploatacji autostrady. Kierowcy coraz częściej wybierają przejazd bezpłatną obwodnicą Poznania, co wiąże się z brakiem przychodów z tych przejazdów. A pieniądze są potrzebne – nie tylko na bieżące reperacje, ale również na inwestycje. Spółka Autostrada Wielkopolska planuje w niedługim czasie poszerzenie o trzeci pas odcinka A2, który jest obwodnicą Poznania, a także przebudowę systemu radiowego oraz remont nawierzchni na kilometrowym odcinku S11.


Ile zapłacisz?

Kierowcy pojazdów ponadnormatywnych od dziś płacą za przejazd odcinkiem między Nowym Tomyślem a Koninem o 20 groszy więcej za każdy przejechany kilometr. Ceny za przejazd dla kierowców samochodów osobowych i motocykli wzrosły natomiast o 2 grosze za kilometr. Oznacza to, że zapłacą oni za przejazd odcinkiem 54 złotych, czyli o 3 złote więcej niż dotychczas. Na pierwszy rzut oka – niewiele. Weźmy jednak pod uwagę, że kiedy chcemy dostać się z Warszawy do Poznania, to zakładając, że mamy diesla spalającego na poziomie 8 litrów na 100 km - koszt podróży wyniesie nas ok. 140 złotych. Dla porównania cena biletu Intercity na tym odcinku to 129 złotych. Czy kierowcy przesiądą się do pociągów?

Copyright © hittransport.pl Projekt i realizacja: mal.net.pl