Gotówka z faktury już po 14 dniach tylko z HIT
Wybierz język:
Polski - PL

Uwaga! Od dziś kontrole na granicach

W związku ze Szczytem Klimatycznym w Katowicach, w okresie od 22 listopada do 16 grudnia zostaną przywrócone tymczasowe kontrole na granicach z Niemcami, Czechami, Słowacją i Litwą. Z jakimi utrudnieniami wiąże się to dla firm transportowych

Szczyt Klimatyczny ONZ CUP 2018 odbędzie się w dniach 3-16 grudnia 2018 roku w Katowicach. Szacuje się, że na konferencję przybędzie ponad 30 tysięcy osób z około 200 krajów. Straż Graniczna patrole zaczęła już dziś. Do 16 grudnia granicę będzie można przekraczać w ustalonych miejscach. W przypadku granicy lądowej wyznaczono do tego celu 264 punkty:

  • 142 na granicy z Czechami,
  • 62 na granicy ze Słowacją,
  • 48 na granicy z Niemcami,
  • 12 na granicy z Litwą.

Przekraczając każdy z tych punktów, osoby wjeżdżające na teren Polski muszą liczyć się z możliwością kontroli. Patrole Straży Granicznej będą sprawdzać podróżujących wyrywkowo - osoby i pojazdy będą wybierane do kontroli na podstawie analizy zagrożenia oraz informacji otrzymywanych na bieżąco od służb z zagranicy.

Osoby zatrzymane do kontroli przez Straż Graniczną będą zobowiązane do okazania dowodu osobistego lub paszportu. Patrol będzie mógł również sprawdzić pojazd, którym podróżują. W przypadku stwierdzenia przez funkcjonariuszy, że dana osoba stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa i porządku publicznego, jej wjazd na teren Polski będzie uniemożliwiony.

Jak do tej pory, tymczasowe kontrola graniczna była w naszym kraju przywracana już kilkukrotnie na okoliczność: Euro 2012, Szczytu Klimatycznego w 2013 roku oraz na Światowe Dni Młodzieży i szczyt NATO w 2016 roku. Każdorazowo kontrole przebiegały bez zakłóceń i bez utrudnień na drogach przebiegających przez granicę. Miejmy nadzieję, że tym razem będzie podobnie.

Copyright © hittransport.pl Projekt i realizacja: mal.net.pl