Gotówka z faktury już po 14 dniach tylko z HIT
Wybierz język:
Polski - PL

W lipcu mniej wypadków

Mniej wypadków drogowych oraz spadek liczby zabitych i rannych osób - tak przedstawia się bilans bezpieczeństwa na polskich drogach w lipcu. Według wstępnych danych w wypadkach zginęło o 32 osoby mniej niż w lipcu 2014 r. Spadła także liczba wypadków – o 542 oraz liczba osób rannych – o 752.

Bezpieczny lipiec

- Od momentu wejścia w życie nowych, zaostrzonych przepisów drogowych, kierowcy jeżdżą zdecydowanie wolniej – podkreśliła Małgorzata Woźniak, rzecznik MSW podczas briefingu podsumowującego pierwszy miesiąc wakacji na naszych drogach. Przypomnijmy, że od 18 maja kierowcom, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, prawo jazdy jest odbierane bezpośrednio przez kontrolującego ich policjanta. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3-miesięczny okres jest  przedłużony do 6 miesięcy. Do tej pory policja odebrała 6694 prawa jazdy.

To jeszcze nie koniec wakacji

- Wstępne statystyki pokazują, że na naszych drogach jest coraz bezpieczniej. Zbliża się sierpień, więc cały czas apelujemy o rozsądek – podkreśliła rzecznika MSW oraz dodała, że poprawa bezpieczeństwa to zasługa nowych przepisów.

- W trakcie jazdy w upałach nasza koncentracja jest bardzo ograniczona. Topi się także asfalt, więc kierowcy muszą bardzo uważać, zwłaszcza na zakrętach. Pamiętajmy też o tym, że nagrzany układ hamulcowy sprawia, że hamulce są mniej skuteczne – przypomniał mł. insp. Marek Konkolewski z Komendy Głównej Policji. Podczas briefingu mł. insp. Marek Konkolewski zdementował także pojawiające się w mediach informacje na temat zmian w wysokościach mandatach karnych.


Źródło: msw.gov.pl
Copyright © hittransport.pl Projekt i realizacja: mal.net.pl