Gotówka z faktury już po 14 dniach tylko z HIT
Wybierz język:
Polski - PL

W Polsce powstaje sieć szybkich dróg

Obecnie w Polsce w trakcie budowy jest 1000 kilometrów autostrad i dróg ekspresowych. Na etapie przetargów zatrzymał się kolejny tysiąc. Kiedy wszystkie inwestycje zostaną zakończone, w Polsce istniał będzie spójny system komunikacji kołowej.

W sierpniu rząd ogłosił Program Budowy Dróg Krajowych 2023 roku. Dotychczas ogłoszono 54 przetargi na drogi o łącznej długości prawie 650 kilometrów. Dodatkowo podpisano 65 nowych umów na 950 kilometrów nowych dróg. Wartość zawartych umów opiewa na kwotę 26 miliardów złotych.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to zgodnie z tym, co mówią eksperci, do końca 2020 roku praktycznie wszystkie większe miasta połączą drogi szybkiego ruchu.

Całkowicie zostanie zmodernizowana trasa z Warszawy do Krakowa. Ogłoszono już poszczególne przetargi na zaprojektowanie oraz budowę konkretnych odcinków. W planach jest między innymi budowa dwukilometrowego tunelu na terenie Małopolski, dokładnie na trasie między Lubinem a Rabką. Jeśli inwestycja się uda, będzie to najdłuższy tunel w Polsce.

Dodatkowo program zakłada dokończenie inwestycji na trasie z Warszawy do Gdańska oraz budowę nowej trasy z Trójmiasta do Szczecina z oznaczeniem S6.

Do 2020 roku gotowy ma być również szybki dojazd z Wrocławia do Autostrady A1 przez Bydgoszcz i Poznań. Trasą S8 będzie można dostać się aż do Białegostoku. Status drogi ekspresowej uzyska również trasa Warszawa-Lublin.Copyright © hittransport.pl Projekt i realizacja: mal.net.pl