Gotówka z faktury już w 2h tylko z HIT
Wybierz język:
Polski - PL

W Święto Trzech Króli ruch ciężarówek bez ograniczeń

W piątek 6 stycznia, czyli w Święto Trzech Króli, nie ma żadnych ograniczeń dla kierowców pojazdów ciężarowych, poruszających się po terytorium Polski. 

6 stycznia bez ustawowego zakazu

Zgodnie z zapisami, zawartymi w Rozporządzeniu Ministra Transportu, dzień 6 stycznia nie jest objęty zakazem ruchu dla pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton. Jest to tym samym jedyny dzień świąteczny w Polsce, którego nie obejmują tego rodzaju ograniczenia. Żadnych ograniczeń w ruchu ciężarówek nie ma również w Niemczech, gdzie 6 stycznia jest dniem świątecznym dla 3 landów: Badenii-Wirtembergii, Bawarii i Saksonii-Anhalt. 

W jakich krajach ruch będzie ograniczony?

O ograniczeniach na terenie innych miast europejskich pisaliśmy w jednym z naszych ostatnich artykułów. Zakazy obowiązują w Austrii, Chorwacji, Lichtensteinie oraz na Słowacji i we Włoszech. Firmy transportowe, które realizują przewozy w tych kierunkach, w dniu 6 stycznia czeka jednodniowy przestój. 

Kierowco, uważaj na drodze!

Z uwagi na to, że Święto Trzech Króli przypada w tym roku w piątek, dla wielu jest to okazja do wyjazdu na długi weekend. Wzmożony ruch na drogach może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji, dlatego zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności w czasie jazdy. Dodatkowe utrudnienie mogą stanowić trudne warunki atmosferyczne. Oblodzone jezdnie i silny wiatr to niebezpieczne zjawiska, które dadzą się we znaki szczególnie tym kierowcom, którzy poruszają się ciężkimi pojazdami. Jak mogą oni uniknąć niebezpiecznych sytuacji na trasie? Odsyłamy do lektury jednego z naszych artykułów na temat 3 podstawowych zasad bezpiecznej jazdy ciężarówką.

Copyright © hittransport.pl Projekt i realizacja: mal.net.pl