Gotówka z faktury już w 2h tylko z HIT
Wybierz język:
Polski - PL

Wynajem aut coraz bardziej popularny

W Polsce na popularności zyskuje proceder wypożyczania samochodów. Tylko w ciągu trzech ostatnich kwartałów odnotowano 14% wzrost w tej branży. Co piąte auto osobowe kupione przez firmy w polskich salonach samochodowych, znalazło się w ofercie wynajmu długoterminowego. Do nas należy zatem decyzja, czy kupujemy auto, czy je wypożyczamy. 

Branża zajmująca się wynajmowaniem samochodów systematycznie się rozwija. Zgodnie z danymi  Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów tylko w trzecim kwartale roku 2015 odnotowano wzrost o prawie 4000 samochodów, co daje 3% więcej w stosunku do kwartału poprzedniego. Wzrost rynku po trzech kwartałach (skumulowany) wynosi zatem 10%, czyli 12 697 pojazdów).

Obecnie głównym klientem wypożyczalni samochodów są jednak firmy. Wszystko dzięki rozliczeniom podatkowym, w których wynajem średnioterminowy oraz długoterminowy generuje wymierne korzyści. 

Zaletą wypożyczenia auta jest łatwość jego użytkowania oraz rozliczania eksploatacji.  Za wypożyczaniem przemawia również szybka możliwość wymiany wypożyczonego samochodou na inny (model, typ, markę). 


Copyright © hittransport.pl Projekt i realizacja: mal.net.pl