Gotówka z faktury już w 2h tylko z HIT
Wybierz język:
Polski - PL

Zalety transportu drogowego

Transport drogowy to obok transportu morskiego i transportu lotniczego metoda przewożenia towarów. Jest wciąż najpopularniejszym sposobem przewożenia towarów na lądzie, ma bowiem wiele zalet i w wielu kwestiach przewyższa transport kolejowy.

Jako jedyna z metod przewożenia towarów zapewnia dostarczenie ich dokładnie do miejsca docelowego. Wykorzystuje bowiem drogową sieć komunikacji, która jest najbardziej rozwinięta i dociera bezpośrednio do miejsca przeznaczenia – w przeciwieństwie do sieci kolejowej. Jest to wyjątkowo wygodny sposób dostarczania produktów i materiałów, ponieważ można go z łatwością dostosowywać do potrzeb klientów. Zarówno rodzaj pojazdów, ich wyposażenie i ładowność dopasowuje się do indywidualnych przypadków. Sprawny przewóz możliwy jest też dzięki zaplanowaniu odpowiedniej dla danego pojazdu trasy.

W Unii Europejskiej transport samochodowy obsługuje niemal połowę wszystkich przewozów towarowych - należy więc do najważniejszych gałęzi transportu i znacznie wspomaga rozwój gospodarki.

Copyright © hittransport.pl Projekt i realizacja: mal.net.pl