Słownik polsko-transportowy, czyli jakim językiem mówi branża TSL?

Teściowa, patelnia, ring… poznaj nowe znaczenia słów rodem z transportu! ????

Marzy Ci się praca w branży TSL? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy kilka tajemnych zwrotów, które pojawiają się w korespondencji pracowników firmy transportowej. Jeśli kiedyś dołączysz do naszego zespołu, taka ściągawka z pewnością Ci się przyda ????

Nie chcesz wiązać się zawodowo z transportem? Nic nie szkodzi! Ten artykuł pokaże Ci zupełnie nowe oblicze powszechnie znanych słów. Warto czytać dalej!

5 najciekawszych określeń używanych w firmie transportowej

 1. Teściowa – słowo, które u niektórych wywołuje zimne poty lub nerwowe tiki w transporcie jest zwykłym określeniem… naczepy!
   
 2. Z terminem choinka kojarzą się zazwyczaj święta, prezenty, św. Mikołaj… ale kiedy to słowo usłyszy kierowca, to już wie, że gdzieś w pobliżu znajduje się ciężarówka obwieszona proporczykami, światełkami i dodatkowymi halogenami.
   
 3. A co w języku branży TSL oznacza hasło ninja? Bynajmniej nie wojownicze żółwie! Tego określenie używa się w odniesieniu do mało widocznych uczestników ruchu, którzy po zapadnięciu zmroku przywdziewają czarne szaty bez świateł i odblasków…
   
 4. Kiedy słyszysz słowo patelnia, oczyma wyobraźni widzisz schabowego, jajecznicę na boczku lub naleśniki. W przypadku kierowców sprawa wygląda nieco inaczej – oni patelnią przewożą bowiem towary sypkie. Choć czasem zdarzy się i wanną… ????
   
 5. Kiedy kierowca powie Ci spotykamy się na ringu, nie obawiaj się – nie wyzywa Cię na pojedynek ???? Ring to w słowniku branży TSL obwodnica Berlina.