Transport spedycja Jelenia Góra

Oferujemy bezpieczny, sprawny i profesjonalny przewóz Twoich dóbr. Sprawdź nas, a nie zawiedziesz się!

Logistyka, spedycja, transport… te pojęcia są często mylnie uważane za synonimy podczas gdy w rzeczywistości różnią się od siebie. Co prawda są ze sobą ściśle powiązane, niemniej jednak to wciąż odmienne określenia. Czym dokładnie zajmuje się transport? Czym logistyka? A czym spedycja? I dlaczego tak często są ze sobą mylone? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania z tego zakresu.

Międzynarodowy transport drogowy Jelenia Góra

Transport, w tym również ten międzynarodowy, który oferowany jest m.in. w Jeleniej Górze, to nic innego jak wszelkie kwestie związane z załadunkiem towaru, jego przewozem od początku do końca wraz z przekraczaniem granicy, ewentualnymi przeładunkami aż po samo dostarczenie do odbiorcy. Podczas całego tego procesu za towar odpowiedzialny jest kierowca. Dlatego właśnie we wszystkie czynności, jakie on wykonuje, wkłada jak najwięcej zaangażowania tak, aby realizacja usługi przebiegła w sposób wydajny, bezpieczny i sprawny.

Spedycja międzynarodowa Jelenia Góra

Czynności spedycyjne to działalność polegająca na samym organizowaniu przewozu towarów. Faktem jest, że spedycja wchodzi w skład logistyki, niemniej jednak odpowiedzialna jest za węższy zakres działań. Przede wszystkim stoi za przemieszczaniem towaru w zakresie obowiązującego prawa i działalności gospodarczej. Zatem osoba odpowiedzialna za spedycję powinna posiadać szeroką wiedzę w dziedzinie transportu oraz mieć duże doświadczenie w przewożeniu dóbr. Odpowiedzialnością spedytora jest między innymi przyjmowanie zleceń na przewóz, zawieranie umów z klientami, kompletowanie niezbędnych do przewozu towaru dokumentów, organizacja środka transportu, którym przewożony będzie towar oraz ostateczne nadanie przesyłki. Taką spedycję można wykonać również międzynarodowo np. w Jeleniej Górze.

Z drugiej strony logistyka zajmuje się planowaniem przepływu towaru i dbaniem o to, aby wszystko przebiegło sprawnie i bezproblemowo. Logistyk musi dysponować wiedzą z zakresu technologii transportowych, przeładunkowych, planowania i projektowania procesów logistycznych. Co więcej, niezwykle ważne są również umiejętności zarządzania, organizacji, ale też posiadanie szerokiej wiedzy marketingowej, ekonomicznej i informatycznej wraz z podstawami prawnymi. Podsumowując, logistyka to zajmowanie się procesami przemieszczania wszelakich materiałów, dóbr bądź ludzi z punktu początkowego do punktu końcowego. Dokładniej, te procesy złożone są z planowania, projektowania, wdrażania, realizacji, kontroli i nadzoru transportu. W odróżnieniu do spedytora, logistyk zajmuje się organizowaniem przewozu nie tylko w praktyce, ale również w teorii. Ma on niewątpliwie najszerszy zakres obowiązków.

Spedycja krajowa Jelenia Góra

Hit Transport poleca się w wyborze na przewoźnika. Gwarantujemy niezawodność, sprawność w wykonywaniu powierzonych nam zadań, rzetelność… Realizujemy trasy zarówno międzynarodowe, jak krajowe. Podejmujemy współpracę ze stałymi zleceniami, ale też tymi pojedynczymi. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!