Transport spedycja Środa Wielkopolska

Specjaliści od transportu i spedycji w Twojej okolicy? HiT Transport – zaufaj firmie z doświadczeniem!

Transport i spedycja to dziedziny działalności, które łączy bardzo wiele, a jednocześnie odróżnia charter wykonywanych czynności. O różnicach, podobieństwach i powiązaniach pomiędzy tymi dziedzinami piszemy poniżej, a przy okazji zachęcamy do skorzystania z usług transportowych i spedycyjnych w Środzie Wielkopolskiej.

Międzynarodowy transport drogowy Środa Wielkopolska

Transport to działanie praktyczne – faktyczny przewóz towaru z jednego miejsca do drugiego. Jeśli chodzi o transport drogowy, to do tego celu używa się samochodów ciężarowych i dostawczych, specjalnie wyposażonych i dostosowanych do rodzaju towaru, który mają przewozić. Jeśli natomiast mowa konkretnie o międzynarodowym transporcie drogowym, to ważne, jest, aby samochody, a także sposób załadunku i zabezpieczenia towaru spełniały standardy obowiązujące w państwach, do których i przez które przewożony będzie ładunek.

Spedycja międzynarodowa Środa Wielkopolska

W przypadku spedycji mowa jest o bardziej „teoretycznych” działaniach, czyli planowaniu przewozu, przygotowywaniu niezbędnej dokumentacji, organizacji całego procesu pod kątem formalnym. Spedytorzy mają za zadanie tak przygotować przewóz, aby przebiegł w sposób jak najbardziej wydajny. Chodzi o to, aby zminimalizować koszty transportu, maksymalnie skrócić jego czas, a jednocześnie zachować zgodność ze standardami bezpieczeństwa i przepisami regulującymi tę dziedzinę działalności w krajach, gdzie jest realizowane zlecenie.

Spedycja krajowa Środa Wielkopolska

Podobnie działają osoby zatrudnione w spedycji krajowej. Także muszą zadbać o organizację przewozu pod kątem czasu, wydajności, bezpieczeństwa i kwestii formalnych, z tym tylko, że ograniczają się do terenu Polski oraz do obowiązujących w kraju przepisów.

Transport ADR Środa Wielkopolska

Szczególnym rodzajem transportu jest transport ADR, czyli działalność polegająca na przewożeniu towarów uznanych za niebezpieczne. Mogą to być np. substancje łatwopalne, wybuchowe czy toksyczne. W tej kwestii obowiązują odrębne przepisy, które mają za zadanie zagwarantować bezpieczeństwo zarówno uczestnikom procesu, jak i osobom postronnym oraz środowisku naturalnemu.

Zachęcamy serdecznie wszystkich przedsiębiorców działających w Środzie Wielkopolskiej bądź w innych okolicznych miejscowościach do skorzystania z naszych usług w zakresie:

  • spedycji,
  • transportu,
  • logistyki,
  • transportu ADR.

Zajmujemy się kompleksową organizacją przewozów na terenie Polski oraz za granicę. Przygotowujemy transport od strony formalnej i technicznej, kontrolujemy przebieg zlecenia oraz dokonujemy niezbędnych formalności (celnych, prawnych, finansowych). Dzięki naszym usługom rozwija się mnóstwo polskich i zagranicznych firm, które mają dostęp do materiałów, surowców i produktów niezbędnych w ich codziennej działalności. Możemy pomóc także Twojej firmie. Gwarantujemy rzetelne usługi na najwyższym poziomie. Skontaktuj się z nami – czekamy!