Spedycja Koło

Usługi spedycyjne i transportowe oferuje w Kole firma HiT Transport. Przewozy międzynarodowe, transport ADR, obsługa spedycyjna – poznaj szczegóły naszej oferty.

Definicji spedycji jest bardzo wiele, ponieważ wielu badaczy tej dziedziny działalności oraz praw, którymi się rządzi, stara się definiować i kategoryzować związane z nią pojęcia. My jednak nie interesujemy się teorią, a praktyką. Wiemy, co spedycja oznacza w realnym życiu – na czym polegają usługi spedycyjne oraz czynności, których celem jest dostarczenie towaru do odbiorcy bez opóźnień i w stu procentach bezpiecznie.

Międzynarodowy transport drogowy Koło

Przede wszystkim celem spedycji jest organizacja transportu. W wielu przypadkach jest to międzynarodowy transport drogowy, czyli przewóz towarów za granicę z użyciem samochodów specjalnie do tego celu zaprojektowanych i wyprodukowanych (samochodów ciężarowych). Aby towar mógł trafić tam, gdzie powinien w wyznaczonym terminie, proces musi być właściwie zaplanowany. I to właśnie jest zadanie spedytorów.

Spedycja międzynarodowa Koło

Cele spedycji międzynarodowej nie są łatwe do osiągnięcia, ponieważ na drodze może się pojawić wiele nieprzewidzianych sytuacji. Zadaniem spedytora jest próba uniknięcia ich, a jeśli się pojawią – odpowiednia reakcja. Jeśli sytuacja na drodze jest trudna, spedytor może np. zmodyfikować wcześniej zaplanowaną trasę. Pozostaje też w stałym kontakcie z kierowcą i może na bieżąco kontrolować stan towarów oraz proces ich przewozu, niezależnie od tego, w jakim kraju aktualnie się znajdują.

Spedycja krajowa Koło

W przypadku spedycji krajowej odchodzi utrudnienie w postaci bariery językowej (choć i tak większość spedytorów zna więcej niż jeden język obcy, aby móc bez problemu komunikować się z zagranicznymi partnerami). Jest też nieco łatwiej orientować się w obowiązujących przepisach drogowych i transportowych. Niemniej jednak, organizacja przewozów na terenie kraju również wymaga:

  • odpowiedzialności,
  • zaangażowania,
  • kompetencji,
  • umiejętności organizacyjnych.

Dlatego spedytorzy krajowi muszą być doskonale wykwalifikowani i przygotowani do spełniania swoich zadań, aby produkty z Koła mogły trafić bezproblemowo we wskazane miejsce w obrębie całej Polski.

Transport ADR Koło

Z ogromną odpowiedzialnością wiąże się organizacja transportu ADR, czyli transportu towarów niebezpiecznych. Często są to substancje, które przy nieodpowiednim przechowywaniu lub warunkach transportu mogą stanowić duże zagrożenie dla otoczenia. Dlatego też ich przewóz musi spełniać pewne normy i jest objęty międzynarodowymi procedurami. Dla nas jednak to nie problem, ponieważ specjalizujemy się również w tej kategorii przewozów.

Zapraszamy przedsiębiorców z Koła do podjęcia z nami współpracy w zakresie spedycji i transportu. Gwarantujemy najwyższą jakość usług i pełne bezpieczeństwo przewozów, niezależnie od tego, czy będą realizowane na terenie kraju, czy poza jego granicami. Czekamy na kontakt z jednym z naszych oddziałów.