5 gadżetów, które ułatwią życie kierowcy ciężarówki

Kilka ciekawych urządzeń, które sprawią, że nawet długa podróż będzie prawdziwą przyjemnością

Kierowcy ciężarówek często wyruszają w długie trasy i na wiele tygodni znajdują się poza swoimi domami, z dala od wielu codziennych wygód. Jakie gadżety mogą się okazać dla nich w takiej sytuacji pomocne?

Gadżety, które zwiększają komfort i bezpieczeństwo jazdy

Choć trudno nie odczuć dyskomfortu długiej trasy, związanej z przewozem ładunku, bez wątpienia można sobie tę podróż umilić i uczynić bardziej bezpieczną. Pomocne w tym mogą się okazać gadżety, takie jak: 

 1. Alarm informujący o próbie kradzieży 

Czujnik wykrywający próby kradzieży to wspaniały wynalazek. Dzięki niemu każdy kierowca będzie mógł spać spokojnie. Informuje on o wszelkich niepożądanych próbach otwarcia przyczepy, a także o nieplanowanym przemieszczaniu się ładunku. 

 2. Mechanizm, który poluzowuje pasy 

Na rynku są dostępne urządzenia, które służą do do poluzowywania pasów bezpieczeństwa, np. CG-Lock. To niezwykle wygodny gadżet, który umożliwia dopasowanie zapięcia pasów, zwiększając tym samym znacząco komfort jazdy kierowcy. 

 3. Wyświetlacz multimediów ułatwi skupienie na drodze 

Nawigacja i prędkościomierz na szybie – to efekt, który można uzyskać, dzięki ciekawemu urządzeniu, jakim jest Navdy. Jest to wyświetlacz multimediów, który eliminuje konieczność odwracania wzroku od drogi, dzięki czemu zwiększa bezpieczeństwo jazdy. Urządzenie można również połączyć z telefonem. Może być sterowane gestem lub głosem. 

 4. Urządzenie, które nie pozwoli zasnąć 

Rosyjscy naukowcy opracowali rewelacyjny pierścień, który monitoruje stan organizmu kierowcy, wyłapując momenty silnego zmęczenia, zwiastującego rychłe zaśnięcie. Pierścień jest wyposażony w kilka poziomów ostrzeżeń. Jeden słaby sygnał oznacza, że kierowca jeszcze przez 2 godziny będzie w stanie bezpiecznie prowadzić auto, zaś wibracje z czerwonym sygnałem świetlnym sugerują natychmiastowe zatrzymanie i odpoczynek. 

 5. Mobilny ekspres do kawy 

Mobilny ekspres do kawy to świetne rozwiązanie dla kierowców, realizujących przewóz ładunków na długich trasach. Dzięki niemu mają oni możliwość zaparzenia sobie świeżej, gorącej, pobudzającej kawy w każdej chwili, co jest wręcz wybawieniem podczas korków i długich postojów na granicy.